Wybieramy dodatki do stylowej kuchni

dom

Stare przysłowie głosi, że diabeł tkwi w szczegółach. Tak jest również w przypadku kuchni, która zyskuje ostateczny kształt właśnie za sprawą przemyślanych dodatków. Jakich akcesoriów nie może zabraknąć w stylowej kuchni? Zainspirujcie się naszymi przykładami.

 

Stoliczku, nakryj się! Elegancka zastawa stołowa

W każdej kuchni nie może zabraknąć kompletu zastawy stołowej, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Nowoczesne zestawy przeznaczone do współczesnych kuchni mocno różnią się od tego, na czym jadały posiłki nasze mamy i babcie. We współczesnych aranżacjach wnętrz stawia się raczej na ceramikę o prostej formie i czystej linii. Talerze coraz częściej zyskują kwadratowy kształt i są pozbawione jakichkolwiek ozdób.

Innym trendem, który można obecnie spotkać, są zastawy stołowe utrzymane w zdecydowanej kolorystyce – na przykład fiolecie czy szarości. Miłośnicy ekstrawagancji z pewnością docenią też designerskie złote łyżki i widelce, które są hitem ostatniego sezonu. Mogą być wykonane w całości w złotym kolorze lub mieć naniesiony jedynie złoty detal. Nowoczesne zestawy sztućców, nawiązujące do najnowszych trendów, można znaleźć w sklepie z zastawą stołową https://europ24.pl/sztucce. Szczególnie godny uwagi jest zestaw dla 12 osób w walizce Edenberg, składający się z widelców, łyżek i noży. Poszczególne elementy kolekcji łączy elegancki złoty wzór. Tego typu egzemplarze mocno wyróżniają się na tle klasycznych srebrnych sztućców, wprowadzając na stół aurę ekskluzywności i dobrego smaku. Całość zamknięto w szykownej walizce.

 

Obrusy, zasłony i ściereczki, czyli kuchenne tekstylia
Tkaniny, jakich użyjemy w naszej kuchni, mają wpływ na całokształt pomieszczenia. Mogą utrzymać je w sterylnie czystych barwach i nawiązywać do modnego ostatnio minimalizmu, mogą też ocieplać wnętrze i przywodzić na myśl poczciwą kuchnię w domku u babci na wsi. Wszystko zależy od naszych założeń i tego, jakich tkanin użyjemy. Do nowoczesnej minimalistycznej kuchni pasują rolety rzymskie utrzymane w neutralnej kolorystyce. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie dodatki w kolorze białym, beżowym i szarym, które ładnie komponują się z białymi frontami szafek kuchennych, wykończonymi na wysoki połysk. Jeśli chodzi o obrusy, to – zamiast standardowych bieżników – do stylu nowoczesnego zdecydowanie lepiej pasują płócienne białe podkładki. Także ściereczki warto utrzymać w neutralnej kolorystyce i raczej bez ozdób.

Jeśli zaś chodzi o kuchnię w stylu tradycyjnym czy rustykalnym, to warto sięgnąć po cieplejsze w wyrazie dodatki. Na oknach zawieśmy misternie tkane koronkowe firany lub zazdrostki, na drewnianym dębowym stole rozłóżmy lnianą serwetę lub bieżnik haftowany we wzór polnych kwiatów. Całości dopełnią ciepłe kraciaste ściereczki. Tekstylia tworzą domową aurę i zachęcają do przesiadywania w kuchni z najbliższymi.

Modne akcesoria kuchenne i zastawę stołową można znaleźć w sklepie https://europ24.pl.

4 thoughts on “Wybieramy dodatki do stylowej kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *