Kilka sposobów na tanie podróżowanie

Koszty transportu w ostatnich latach znacząco wzrosły , wydajemy więcej przede wszystkim podróżując własnym samochodem, nie tylko z powodu benzyny, bo kto nie skusi się podczas podróży na dobre jedzenie na autostradzie? Podczas korzystania z publicznych środków transportu również płacimy co raz więcej. Jest jednak parę trików, które pozwolą na obniżenie kosztów podróży.

Na ratunek przybywa nam Internet. Biura podróży udostępniają atrakcyjne oferty na stronach typu  Groupon.pl, Cuppon.pl lub Sweetdeal.pl. Przeglądając regularnie podobne strony jesteśmy w stanie w porę załapać się na wiele okazji, które pozwolą zaoszczędzić nam pieniądze na wakacjach. Na portalach tego typu znajdują się kupony na wyjazdy zarówno w kraju jak i za granicą. Znaleźć tam można tańsze przejazdy oraz atrakcyjne ceny pobytów w hotelach. Warto poszperać, aby potem zaoszczędzone pieniądze wydać na zwiedzanie czy rozrywkę.

Innym sposobem na zaoszczędzenie na transporcie jest wcześniejsze zarezerwowanie biletu. Warto planować swoje wyjazdy dużo wcześniej. Rezerwując bilet przed sezonem i parę miesięcy naprzód, mamy pewność, że zapłacimy za niego mniej niż tuż przed wyjazdem. Takie postępowanie najbardziej sprawdzi się wśród ludzi, którzy często podróżują samolotem.

Podróżowanie publicznymi środkami transportu czyli PKP i PKS umożliwia pasażerom korzystanie ze zniżek. Warto zapoznać się z nimi i po prostu korzystać jeżeli nam one przysługują. Zniżki te obejmują małe dzieci – do 4 i 18 roku życia, osoby niepełnosprawne, opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych oraz studentów.

Koszty wakacji to nie tylko transport, ale też zapłata za pobyt w hotelu. Im wyższy jego standard, tym większa zapłata za zakwaterowanie. Warto zastanowić się czy nie zrezygnować z luksusowego hotelu na rzecz skromniejszego. Tam z pewnością też będzie można znaleźć miejsce gdzie zjecie Państwo taniej i równie smacznie.

Warto także wziąć ze sobą po prostu mniej pieniędzy. Takie postępowanie zmotywuje do oszczędzania i poszukiwania tańszych rozwiązań. Dobrze jednak na wszelki wypadek uprzedzić kogoś z rodziny lub przyjaciół o tym, że podczas wyjazdu możesz zadzwonić i poprosić o przelew na niespodziewane wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *