Jak wybrać odpowiedni wciągnik łańcuchowy?

wciągnik łańcuchowy

Wciągnik ręczny łańcuchowy czyli po prostu wciągarka ręczna, to narzędzie uzupełniające do np. wciągarki bramowej. Podczepiany jest do wózka jezdnego i ma za zadanie podnoszenie oraz pozycjonowanie towarów o różnej wadze i wymiarach.

Wciągniki łańcuchowe świetnie sprawdzają się przy wciąganiu większych elementów, podczas budowy stoisk targowych czy instalacji takich jak estrady, ale również w fabrykach i zakładach produkcji.

W tym artykule postaramy się jak najlepiej przedstawić kwestie, które ułatwią wybór odpowiedniego wciągnika.

Jeśli funkcjonowanie Twojej firmy opiera się w dużej mierze na pracy ręcznej, bądź pracy wózków widłowch, być może nadszedł czas na zakup wciągnika łańcuchowego. Zanim jednak dokonasz zakupu upewnij się, że jest to dobrze przemyślana decyzja. Oto kilka porad, które pomogą Ci zakupić sprzęt spełniający wszystkie Twoje wymagania.

Na samym początku, porozmawiaj z dostawcą na temat tego czym zajmuje się Twoja firma i do czego chciałbyś wykorzystać swój wciągnik. Czy ma być to dźwig z przeznaczeniem do pracy na zewnątrz? Czy będzie miał styczność z chemikaliami? A może z żywnością?

Następnie omówcie kwestię wykorzystania wciągnika w pracy. Określ czy Twoja firma działa na jedną, dwie czy trzy zmiany oraz ile wciągnięć przewidujesz na każdą ośmiogodzinną zmianę. Jaka będzie przewidywana waga pojedyńczego wciągnięcia.

Dzięki tym informacjom dostawca będzie mógł dokładniej dopasować rodzaj i maksymalną wysokość podnoszenia. Będzie mógł również określić czy wciągnić powinien być zamontowany na haku oraz czy wózek jezdny powinien być ręczny czy mechaniczny.

Jeśli dostawca zalecin ręczny wózek jezdny.

Ze względów bezpieczeństwa, najlepszy do obsługi wciągnika będzie pilot radiowy. W przypadku gdyby operator wciągnika nie mógł przebywać w jego bezpośredniej bliskości, taki pilot jest koniecznością. Kolejnym argumentem  za zastosowaniem tej formy obsługi jest fakt, iż pilot radiowy na pewno usprawni pracę operatora wciągnika.

Gdy omówicie już te kwestie i jesteś gotowy poznać cenę swojego nowego sprzętu, pamiętaj aby podać wymagane napięcie. Jest to informacja niezwykle potrzebna dostawcy, gdyż w przypadku różnicy w liczbach, wciągnik łańcuchowy nie będzie działać.

Wszystkich zainteresowanych zakupem wciągnika łańcuchowego, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz na naszą stronę internetową exar.eu  . Profesjonalny zespół naszych specjalistów z chęcią pomoże w doborze odpowiedniego produktu oraz odpowie na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *