Jak pozbyć się wilgoci z samochodu?

pochłaniacz wilgoci, samochód auto

 

We wnętrzu samochodu, zwłaszcza po sezonie zimowym, może pojawić się wilgoć. Wykryta zbyt późno może stać się przyczyną wielu problemów, m.in. nieprzyjemnego zapachu, uszkodzenia tapicerki czy nawet korozji niektórych elementów. Jak pozbyć się wilgoci z pojazdu? Przedstawiamy skuteczne sposoby.

  1. Po czym poznać, że mamy wilgoć w samochodzie?
  2. Pochłaniacze wilgoci
  3. Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci w aucie

 

 

Po czym poznać, że mamy wilgoć w samochodzie?

Głównym objawem pojawienia się wilgoci w aucie jest nieprzyjemny zapach. Nie wolno go lekceważyć, gdyż jest to sygnał mówiący o pojawieniu się niebezpiecznych dla układu oddechowego drobnoustrojów. Sam zapach można dość łatwo zlikwidować, stosując np. olejki zapachowe SENA, jednakże należy również poszukać jego przyczyny.

Pochłaniacze wilgoci

Polecanym sposobem na efektywne usunięcie wilgoci jest dobrej jakości pochłaniacz wilgoci do samochodu waterOff. Produkt można zainstalować w przestrzeni bagażowej lub dowolnym innym miejscu w środku samochodu. Dzięki specjalnej konstrukcji, pochłaniacz wilgoci HumiStop lub inny skutecznie pochłania wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy nią spowodowane.

Domowe sposoby na pozbycie się wilgoci w aucie

Istnieją również domowe metody pozbycia się wilgoci wewnątrz samochodu. Sposobów jest kilka. Przede wszystkim należy wystawić pojazd z opuszczonymi szybami na działanie promieni słońca, uprzednio wyjmując z auta wycieraczki i ściągając pokrowce z siedzeń. W ten naturalny sposób auto zostanie dokładnie osuszone. Trzeba jednakże wiedzieć, że jest to dość czasochłonna metoda, ale z pewnością skuteczna.

Inną metodą jest zastosowanie papierowych ręczników i gazet. Należy je rozłożyć w wilgotnych miejscach, poczekać aż nasiąkną, a następnie usunąć. Niestety, przy mocno zawilgoconych miejscach sposób ten może być również czasochłonny, nierzadko czynność trzeba wielokrotnie powtarzać.

Można także zastosować żwirek dla zwierząt lub ryż. Posiadają one działanie higroskopijne i znakomicie pochłaniają wilgoć, a sam żwirek chłonie również brzydkie zapachy. Produkty te należy rozsypać w wilgotnych miejscach, poczekać, aż wchłoną one wilgoć, a następnie wciągnąć je odkurzaczem. Można je także umieścić w materiałowych (najlepiej bawełnianych) woreczkach lub wsypać je do gazy z drobnymi oczkami, a potem umieścić w miejscach narażonych na zawilgocenia, np. pod siedzeniami. Trzeba je co jakiś czas wymieniać.

Przedstawione wyżej metody pozwalają na uporanie się z wilgocią w samochodzie. Można wypróbować domowe sposoby lub od razu przejść do zamocowania w aucie wysokiej jakości, profesjonalnych pochłaniaczy wilgoci.

 

113 thoughts on “Jak pozbyć się wilgoci z samochodu?

  1. Muszę chyba zainwestować w taki pochłaniacz wilgoci – to z pewnością zwiększy komfort jazdy i pomoże w odpowiedniej konserwacji samochodu.

  2. Mam nadzieję, że latem ten problem sam zniknie – a na razie zastanowię się nad rozwiązaniami które proponujecie. Wydają się bardzo ciekawe.

  3. Jeżeli mam być szczery – nie znałem tego sposobu. Nic nie wkurza mnie bardziej niż wilgoć w samochodzie, więc z pewnością będę z nią walczył.

  4. Nigdy nie miałam takiego problemu – i to wydaje mi się dziwne, bo z tego co piszecie, większości z Was on dotyka. Może coś jest nie tak z moim samochodem?

  5. Nienawidzę wilgoci, zwłaszcza w samochodzie. Chcę się zagrzać po zimnej drodze na piechotę, albo osuszyć się gdy jestem mokra, a tu znowu zimno, aż w kościach strzyka.

  6. Wilgoc w samochodzie jest powaznym problemem zwlaszcza w okresie zimowym oraz w czasie dluzszego postoju. Jak pozbyc sie wilgoci z samochodu – Продолжительность: 4:41 KoValsky majstruje 20 295 просмотров.

  7. Dlatego jeżdżę rowerem – nie ma mowy o wilgoci w jego wnętrzu :p Poza tym jest tańszy w utrzymaniu i o wiele bardziej ekologiczny. Z całego serca polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *