Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Organizm człowieka magazynuje w sobie toksyny. Są one wszechobecne w jedzeniu i powietrzu. Ciało jest przystosowane do tego, aby w pewnym stopniu pozbywać się toksyn samodzielnie, jednak może sobie z tym nie radzić. Łatwo jest zauważyć czy w ciele nie doszło do nadmiernego nagromadzenia się toksyn. Niewątpliwym tego objawem są pojawiające się na twarzy i ciele niedoskonałości, szara cera, problemy z trawieniem, poczucie ociężenia. Dodatkowo ryzyko wzrasta jeśli palimy papierosy i spożywamy duże ilości alkoholu. Wyjściem z sytuacji jest przeprowadzenie na sobie kuracji oczyszczającej organizm. Najlepsza byłaby kilkudniowa głodówka, aby odciąć dopływ nowych toksyn i pozwolić “starym” się usunąć. Zacznijmy jednak od oczyszczającej diety.

  1. Odpowiednia dieta

Na początek należy zrezygnować z niezdrowych i przetworzonych produktów – odsunąć słodycze, fast food, smażone potrawy oraz mięso. W naszym jadłospisie powinny zagościć warzywa i owoce o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki nie powinny przekraczać 600 kalorii. Podczas stosowania diety nie można pić kawy, herbaty, alkoholu, ani palić papierosów. Należy też pamiętać o dużej ilości wody, naturalnych soków owocowych, zielonej herbaty i wody z dodatkiem soku z cytryny i grejpfruta. Po oczyszczaniu należy starać się jeść zdrowe posiłki, w ten sposób będziemy dłużej cieszyć się lekkością.

  1. Więcej ruchu

Warto do swojej codziennej rutyny wprowadzić ćwiczenia. Nie muszą być skomplikowane, wystarczą ćwiczenia takie jak skłony, przysiady lub brzuszki. Najważniejsze jest, aby przyspieszyć sobie tętno i pobudzić do pracy układ krążenia.

        3. Kuracje ziołowe

Niezwykle pomocne w oczyszczaniu organizmu są zioła oczyszczające i moczopędne. Należą do nich skrzyp polny, łopian, pokrzywa i mniszek lekarski. Co prawda kuracje zawierają są długotrwałe i mogą trwać miesiącami, jednak warto wprowadzić herbatki ziołowe do swojej diety.

Dzięki powyższym sposobom możemy na jakiś czas poprawić stan swojego zdrowia. Kuracje oczyszczające należy powtarzać w zależności od potrzeby.

One thought on “Jak oczyścić organizm z toksyn?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *