Śląsk – Lech: ciekawe widowisko zapowiada się we Wrocławiu

stadion

 

Już w niedzielę, 5 sierpnia w meczu 3. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław podejmą poznańskiego Lecha. Na wrocławskim stadionie zapowiada się pasjonujące widowisko, gdyż obie drużyny dobrze weszły w nowy sezon, a mecze Śląska z Lechem zawsze należą do bardzo emocjonujących. Nie inaczej ma być tym razem.

 

 

Wyrównana statystyka ostatnich spotkań

 

 

Ostatnie 5 spotkań pomiędzy Śląskiem i Lechem to 2 zwycięstwa Lecha, 2 wygrane Śląska i jeden remis. Jak wdać, rywalizacja obu drużyn jest dość wyrównana, choć Lech regularnie kończy sezony na ligowym podium, a Śląsk po zakończeniu rundy zasadniczej gra głównie w grupie spadkowej. Jednak w bezpośrednich meczach nie widać różnicy poziomów i często nie brakuje w nich emocji. Nie inaczej ma być w niedzielę, 5 sierpnia, gdyż zarówno Lech, po 2 z rzędu ligowych zwycięstwach, jak i Śląsk po wygranej z Cracovią i wyjazdowym remisie z Lechią Gdańsk, pokazały już w tym sezonie waleczność i piłkarski charakter. Mając to na uwadze, warto spodziewać się emocjonującego meczu i wielu sytuacji bramkowych z obu stron.

 

 

Lech faworytem dla bukmacherów

 

 

Zdaniem bukmacherów, to Lech jest faworytem niedzielnego spotkania, mimo gry na wyjeździe. Kursy na podopiecznych Ivana Djurdjevica wynoszą średnio od 2,25 do 2,70 (LVBet). Nieco więcej płaci się za zwycięstwo Śląska (kursy w granicach 2,90). taka rozbieżność wskazuje na brak zdecydowanego faworyta i jednocześnie na fakt, że mecz może mieć dowolne rozstrzygnięcie. Ciężko znaleźć zakład, w którym to Śląsk byłby faworytem spotkania. Poznaniacy poczynili w letniej przerwie kilka istotnych wzmocnień, które już od pierwszych spotkań przekładają się na bramki i asysty. Z kolei sytuacja w ataku Śląska Wrocław jest bardzo niepewna, dużo mówi się o możliwym odejściu niezadowolonego ze swojej sytuacji Marcina Robaka, który w biegłym sezonie strzelił dla Klubu z Wrocławia aż 19 goli.

 

 

Będzie komplet widzów na stadionie?

 

 

Na niedzielnym spotkaniu we Wrocławiu zapowiada się spora frekwencja. Coraz mniej biletów zostało do kupienia wszystkim tym, którzy szlagierowe spotkanie 3. kolejki Lotto Ekstraklasy chcą obejrzeć z trybun Stadionu Wrocław. Organizatorzy meczu kuszą niskimi cenami biletów (już od 20 zł) oraz darmowym wstępem dla dzieci do 13. roku życia. Z całą pewnością, spotkanie przy wypełnionym obiekcie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne, zarówno dla kibiców, jak i dla telewidzów. Oby tylko piłkarze obu drużyn dostosowali się poziomem swojej gry do oprawy widowiska i nie zawiedli swoich sympatyków.

 

5 thoughts on “Śląsk – Lech: ciekawe widowisko zapowiada się we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *