Odzyskaj perfekcyjny uśmiech dzięki implantom zębowym

zęby

Utrata nawet jednego zęba niekorzystnie wpływa na wygląd. Osoby, które z różnych przyczyn straciły ząb, często wstydzą się uśmiechać i wpadają w kompleksy. Perfekcyjny uśmiech można jednak odzyskać, decydując się na implanty zębowe.

Gabinet stomatologiczny Kraków – gdzie założyć implant?

Implanty zębowe zakłada się u stomatologów, którzy wykonują zabiegi prywatne. NFZ nie refunduje wszczepienia implantów, dlatego pacjentów z ubytkami w szczęce interesuje na początek przede wszystkim cena wykonania zabiegu. Implant zęba cena Kraków – pod tym hasłem można znaleźć cenniki gabinetów wykonujących zabieg wszczepienia implantów, w tym http://veronadent.pl/, gdzie koszt tego typu zabiegu zaczyna się od 2200 złotych w zależności od rodzaju implantu i skomplikowania usługi.

Dobry dentysta Kraków założy implant zębowy osobom, które:

– utraciły ząb w wyniku wypadku (złamania, wybicia itp.),

– usunęły chory ząb, którego leczenie było niemożliwe,

– usunęły ząb z powodu nieprawidłowości w budowie szczęki.

Wszczepienie implantu, które wykona chirurg stomatolog Kraków, pomoże pacjentowi uporać się z problemem rozchodzenia się zębów, zniekształceniami twarzy oraz z innymi powikłaniami związanymi z brakami w uzębieniu. Ponadto wszczepienie implantu gwarantuje, że uśmiech będzie prezentował się nienagannie i naturalnie – implant doskonale imituje prawdziwy ząb i jest dopasowany do kształtu szczęki danego pacjenta oraz do wielkości jego naturalnych zębów.

Jak przygotowuje się pacjenta do założenia implantu zębowego?

Dobry stomatolog Kraków przeprowadzi pacjenta przez wszystkie etapy zakładania implantu. W zależności od skomplikowania przypadku i problemów, z jakimi się boryka pacjent, konieczne może okazać się wykonanie kilku zabiegów, przygotowujących do wszczepienia tytanowego uzupełnienia w kość. Zabieg implantologiczny zawsze poprzedzają rtg zębów Kraków oraz konsultacja implantologiczna, która pozwala ocenić stan szczęki oraz kości. Jeżeli kości szczęki są uszkodzone, istnieje możliwość jej regeneracji. Chirurg stomatolog może również przeprowadzić zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej.

Samo wszczepienie implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest dla pacjenta zupełnie bezbolesne. Implant następnie wgaja się w kość, a pacjent odbywa okresowe wizyty kontrolne, w czasie których stomatolog ocenia kiedy możliwe będzie odbudowanie utraconego zęba. Po wgojeniu implantu, odsłania się go i mocuje się na nim koronę protetyczną lub most.

5 thoughts on “Odzyskaj perfekcyjny uśmiech dzięki implantom zębowym

  1. Ja długo wahałam się co do zainwestowania w implanty, ale obecnie to jedno z najlepszych rozwiązań, które pozwala w utrzymaniu pięknego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *