Kraków na weekend. Co warto zobaczyć w stolicy Małopolski?

Kraków

Położony na południu kraju Kraków to historyczna i architektoniczna perełka, którą zdecydowanie warto odwiedzić. Nawet krótki weekend w Krakowie potrafi zmienić perspektywę oraz otworzyć na nową wiedzę i przeżycia. Jakie atrakcje czekają na nas w stolicy Małopolski i czego – pod żadnym pozorem – nie można przegapić?

 

Weekend w Krakowie

Kraków kusi tak wieloma atrakcjami, że zobaczenie każdej z nich może okazać się w ciągu 2 dni po prostu nieosiągalne. Warto stworzyć sobie plan pobytu i tak rozplanować czas, aby zobaczyć jak najwięcej. Zwiedzanie warto rozpocząć od rynku. Kościół mariacki z zachwycającym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice czy oddział Muzeum Miasta Krakowa – to tylko niektóre z obowiązkowych punktów wycieczki. Przechadzając się urokliwymi uliczkami starego miasta nie sposób nie zajrzeć do którejś z licznie tu występujących kawiarenek. I dobrze, gdyż kawa wypita w otoczeniu zabytkowych kamienic smakuje wyjątkowo.

 

Kraków – co zobaczyć?

Oprócz rynku, w Krakowie istnieje cały szereg atrakcji, które warto zobaczyć. Dla miłośników historii punktem obowiązkowym jest Barbakan, Wawel czy Muzeum Kata. Fani architektury powinni przekroczyć progi tutejszych świątyń, z których każda ma w sobie coś wyjątkowego i różni się od poprzedniej. Ślady dawnej bytności Żydów odnajdziemy przede wszystkim na Kazimierzu, który dziś jest rozwijany chętnie przez młode pokolenia. Artyści otwierają tu swoje galerie, a na murach kamienic kwitnie street art w naprawdę ładnym wydaniu.

 

Weekendowe zwiedzanie – Kraków historyczny i Kraków współczesny

W grodzie Kraka zwiedzić możemy Fabrykę Emalii Oskara Shindlera. To właśnie w niej rozegrała się niesamowita historia, którą Stephen Spielberg utrwalił w swoim filmie „Lista Shindlera”. Nieopodal tego miejsca znajduje się MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej. Innym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Stara Zajezdnia, w której można wsiąść do zabytkowego, wyłożonego drewnem, tramwaju i odbyć sentymentalną podróż w czasie. Zabytki spotykane w Krakowie mogą być naprawdę bardzo różne. Na dowód zapraszamy do odwiedzenia m.in. Muzeum Pinballa oraz do Pracowni i Muzeum Witrażu – jedynego tego typu zakładu w Europie. Aby się nie zagubić po różnych dzielnicach Krakowa, warto zaopatrzyć się w mapę (kraków mapa) lub w przewodnik (przewodnik Kraków). Z nimi łatwiej będzie odnajdywać najważniejsze zabytki i miejsca.

Więcej interesujących miejsc, a także ciekawostki o Krakowie można znaleźć na stronie http://www.krakow.travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *