Jak zmniejszyć apetyt? Rady, dzięki którym pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów

Odchudzanie to żmudny proces, który wymaga ogromnego samozaparcia i wielu wyrzeczeń. Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś na nie gotowy,  w praktyce ciężko wytrzymać bez podjadania i wracania do zgubnych nawyków. Gdy kolejna dieta nie przynosi rezultatów, a Ty czujesz coraz większe zniechęcenie, sięgnij po sprawdzone, proste metody. Zastanawiasz się, jak zmniejszyć apetyt? Podpowiadamy.

  1. Jak zmniejszyć apetyt? Kilka ogólnych rad
  2. Sprawdzone produkty, które pomogą ci okiełznać wzmożony apetyt

Ciągłe odczuwanie głodu może być naprawdę męczące. W takich sytuacjach często wpadamy w pułapkę – wydaje nam się, że wystarczy zjeść małe ciastko lub inną przekąskę, a pozbędziemy się uczucia głodu, nie przeszkadzając sobie w odchudzaniu. Tymczasem słodycze i inne przekąski, chociaż są małe, mają nawet po kilkaset kalorii! W dodatku, gdy je zjemy, uczucie głodu szybko powraca. A zatem jak skutecznie pokonać nadmierny apetyt?

1. Jak zmniejszyć apetyt? Kilka ogólnych rad

Głód jest uczuciem czysto fizjologicznym, naturalnym. Apetyt zaś jest nagłą chęcią zjedzenia jakiegoś produktu. To bardziej zachcianka, która nie wiąże się z fizjologicznymi mechanizmami, ma za to uwarunkowania psychologiczne. Warto o tym wiedzieć, ponieważ wzmożony apetyt ma ogromny związek z naszą psychiką, czego często nie jesteśmy świadomi. Przez to próba pozbycia się nadwagi przypomina walkę z wiatrakami. Zastanawiasz się nad skutecznymi sposobami na zmniejszenie apetytu? Oto kilka podstawowych rad:

  • zwiększ ilość białka w diecie (sprzyja odczuwaniu sytości)
  • sięgaj po produkty bogate w błonnik  pokarmowy
  • pij kawę (zdrową alternatywą jest kawa zbożowa)
  • pij wodę przed i po zjedzeniu posiłku (to zmniejsza łaknienie i zwiększa uczucie sytości)
  • skup się na jedzeniu i wybierz ciała stałe zamiast płynów
  • postaraj się zapanować nad stresem – wysoki poziom kortyzolu zwiększa apetyt

2. Sprawdzone produkty, które pomogą ci okiełznać wzmożony apetyt

Jeśli nie potrafisz opanować apetytu, sięgaj po sprawdzone produkty, bogate w błonnik, białko i składniki odżywcze. Znaczenie racjonalnego żywienia w procesie odchudzania jest ogromne. Wśród produktów, które warto mieć w swojej kuchni, są m.in.:

Pamiętaj, że nieprzemyślane działania mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania i wielu problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest, by wybierać wartościowe, zdrowe produkty, które pomogą nam schudnąć z głową.

2 thoughts on “Jak zmniejszyć apetyt? Rady, dzięki którym pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *