Jak wygląda rynek kart kredytowych w drugim kwartale roku?

Banki udostępniły właśnie statystyki związane z ich działalnością w drugim kwartale 2021 roku. Jasno wynika z nich, że segment kart kredytowych ma się świetnie. Największym wydawcą popularnych kredytówek jest PKO BP.
Klienci indywidualni korzystają z 5,8 mln kart kredytowych wystawionych przez polskie banki. W porównaniu do danych z ubiegłego kwartału i minionego liczba ta zmniejszyła się o odpowiednio: 24 tysiące i 246 tysięcy kart. Warto podkreślić, że wzrost dotyczy coraz wyższych limitów kredytowych.

Bankowi liderzy

Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest PKO BP – wydawca ponad 940 tysięcy kart kredytowych. Na drugim miejscu znajduje się BNP Paribas (820 tysięcy), a pierwszą trójkę zamyka Santander Bank Polska (ok. 809 tysięcy). Podium znacząco wyprzedza pozostałych graczy – znajdujący się na czwartej lokacie bank Pekao może poszczycić się 636 tysiącami kredytówek.
Jeśli chodzi o przyszłość, specjaliści prognozują, że liczba aktywnych kart kredytowych nadal będzie spadać, zwiększać się mogą natomiast przyznawane przez instytucje finansowe limity.

6 thoughts on “Jak wygląda rynek kart kredytowych w drugim kwartale roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *