Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit to inaczej tak zwana pomarańczowa skórka, która umiejscawia się na udach. Istnieje kilka powodów, z powodu których cellulit pojawia się na ciałach kobiet. Przyczyną są uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa dieta i brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Są jednak sposoby, aby się cellulitu pozbyć. Zmiana trybu życia i pielęgnacji może zdziałać cuda.

  1. Zmiana diety

Najważniejszym elementem walki z cellulitem jest zmiana diety. Tłuste i przetworzone jedzenie nie sprzyja wyglądowi Twojej skóry. Warto wprowadzić do swojej diety więcej wody, szczególnie wody z cytryną, która nie tylko nawodni, ale też oczyści organizm. Tłuste mięso należy zastąpić chudym i spożywać więcej ryb i kurczaka. Kwasy omega-3 zawarte w rybach wspomagają trawienie tłuszczów. Warzywa- świeże i gotowane będą Twoim sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Poza tłustym mięsem, należy wyrzucić ze swojej diety także nabiał. Bardzo możliwe, ze masz problem z trawieniem produktów mlecznych.

Konieczne jest ograniczenie alkoholu, zwłaszcza piw typu light. Alkohol to puste kalorie, które odkładają się jako tłuszcz. Mniejszą szkodą będzie wybranie lampki wina.

  1. Aktywność fizyczna

Ćwiczenia są to najprostszą i najtańszą droga do pozbycia się cellulitu. Wystarczyłoby pół godziny ćwiczeń dziennie, aby uzyskać efekt. Nie muszą być to wymyślne ćwiczenia, wystarczy spacer, lekki sport lub ćwiczenia z piłką. Ważne jest, aby angażowane były nogi.

  1. Masaż

Ważnym elementem walki z cellulitem jest masaż. Częste masowanie ud i robienie peelingu z soli pozwoli rozbić tłuszcz znajdujący się na ciele.

  1. Relaks

Stres wpływa niekorzystnie na wygląd skóry. Powoduje on wzrost pewnych hormonów w twoim ciele, które przyczyniają się do magazynowania tłuszczu, a co za tym idzie zwiększanie się ilości cellulitu. Warto zastosować techniki relaksacyjne, które pomogą rozluźnić się po ciężkim dniu i wrócić do stanu równowagi. Spacery na świeżym powietrzu pozwolą odreagować stres.

Każda kobieta chce wyglądać latem pięknie. Wiosna jest najlepszą porą na wprowadzenie zmian w swoim życiu i podjęcie walki z cellulitem.

One thought on “Jak się pozbyć cellulitu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *