Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną?

Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną?

Bieżący rok jest trudny pod wieloma względami. Niełatwo jest także naszej skórze, którą zabezpieczać w tej chwili trzeba nie tylko przed wpływem czynników atmosferycznych, ale także i mechanicznym oddziaływaniem ochronnej maseczki.

Kłopoty wynikać mogą z wielokrotnego noszenia maseczki chirurgicznej, korzystania z niesprzyjających skórze tkanin lub po prostu specyficznych reakcji skóry wrażliwej. Jak sobie pomóc?

Maseczka a pielęgnacja skóry

Maseczka a pielęgnacja skóryWarto wdrożyć na stałe rytuały pielęgnacyjne zwykle praktykowane przy cerze wrażliwej. Preparaty do oczyszczania i demakijażu nie mogą być zbyt wrażliwe. Powinny mieć właściwości nawilżające i natłuszczające. Warto wystrzegać się barwników, dodatków zapachowych i konserwantów, które wywołać mogą dodatkowe niepożądane reakcje oraz uczulenia.

Szczególnie w chłodniejsze dni godne stosowania są kremy ochronne z witaminami A oraz E, emolienty, a w sytuacji, gdy już dojdzie do podrażnień i otarć – specyfiki z allantoiną, ceramidami oraz dobroczynnymi ekstraktami roślinnymi.

9 thoughts on “Jak dbać o skórę pod maseczką ochronną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *