Dwa skuteczne sposoby na usunięcie rys z karoserii.

Dwa skuteczne sposoby na usunięcie rys z karoserii.

Potocznie mówi się, że mała ryska na samochodzie to duży koszt. Niestety, patrząc na ceny usług blacharskich, musimy podpisać się pod tym stwierdzeniem. Profesjonalne pokrycie lakierem nawet jednego, niewielkiego elementu karoserii to koszt rzędu kilkuset złotych. Strach pomyśleć, na jaki wydatek skazany jest kierowca, którego samochód porysowany jest w kilku miejscach. Aby dobrze zmierzyć się z problemem, warto przemyśleć dwie opcje, domowe sposoby, oraz, jednak, usługi warsztatowe. Ceny usług lakierniczych zatrważają, nie dziwi więc powodzenie wielu preparatów, których zadaniem jest przywrócenie pięknego połysku zarysowanego lakieru, oraz ewentualne zamaskowanie powstałego wgłębienia.

Jeśli wolisz wydać kilkanaście złotych na takie metody, zamiast stawiać na naprawę lakierniczą, masz kilka możliwości. Wiedz jednak, że wbrew temu, co mówi reklama kanału zakupowego, w którym dostępny jest pewien mazak, maskujący zadrapania, mechaniczne i domowe próby ukrycia rys to tylko doraźne zakamuflowanie problemu, nie zaś kompleksowe rozwiązanie. Żeby uzyskać jakiekolwiek efekty, trzeba się jednak mocno napracować. Nie wystarczy bowiem zająć się tylko tym elementem, który został zarysowany, ponieważ będzie się ono jeszcze bardziej odznaczało. Większość preparatów, położonych na karoserię nieco zmienia swój kolor, o czym należy pamiętać. Dlatego ich aplikację należy rozpocząć od dobrego wyczyszczenia powierzchni, na której działamy. Przyda się także odtłuszczenie podłoża, jeśli jest ono na przykład po zabiegu woskowania.

Bez tego substancja maskująca nie będzie właściwie przylegać do karoserii. Niektóre preparaty są kilkuwarstwowe, posiadają osobną zaprawę, inne są jednoskładnikowe. Łatwość nakładania oraz pracochłonność całej aplikacji warto przemyśleć jeszcze przed zakupem, pytając sprzedawcę, lub zapoznając się dokładnie z instrukcją obsługi. Po zabiegu warto miejsce naprawiane przetrzeć szmatką w celu zlikwidowania nierówności. Jest jednak wiele rys, zwłaszcza głębokie, które nie obejdą sie bez wizyty w warsztacie samochodowym. Domowe sposoby im nie zaradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *