Domowe sposoby na leczenie przeziębienia

Domowe sposoby na leczenie przeziębienia

Przeziębienie kojarzy się najczęściej z późną jesienią lub zimą a to przypadłość, która dotyka nas niezależnie od pory roku. Paradoksalnie, im cieplej na dworze, tym więcej okazji do złapania czegokolwiek, co skutecznie uziemi nas na kilka dni kaszlem oraz kichaniem, połączonym z gorączką. Sprzyja temu wszechobecna klimatyzacja, którą standardowo posiada już prawie każdy samochód. Jest ona również w naszych miejscach pracy oraz praktycznie w każdym sklepie. Często różnice temperatur, jakich dzięki niej doświadczamy, wynoszą w porównaniu do temperatury zewnętrznej kilkanaście stopni. Pierwsze oznaki przeziębienia z reguły nie skłaniają nas do szybkiej wizyty u lekarza. Zwłaszcza, że uważamy, że nie jest nam potrzebna, ponieważ wystarczy, jeśli będziemy się leczyć specyfikami, powszechnie dostępnymi bez recepty.

Z reguły jest możliwe, aby przejść cały proces choroby bez fachowej pomocy. Ważne jest jednak, aby odpowiednio wcześnie zauważyć, że nasz stan nieco się pogorszył i szybko zaaplikować sobie leki. W większości przypadków wystarczy zostać w domu na kilka dni, wygrzać się, oraz wypocząć. Domowe sposoby na przeziębienie działają nie tylko na obniżenie gorączki poprzez silne wypocenie się, na przykład za sprawą soku z malin. Dzięki nim można również dość szybko odetkać nos na przykład stosując inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych. Najbardziej popularne specyfiki to herbata z imbirem, miód z mlekiem lub czosnkiem, rozgrzewające lub odkażające zioła, domowy rosół, a także grzane wino czy wódka z pieprzem. Warto również pomyśleć o uzupełnieniu witaminy C, której niedobory w organizmie powodują obniżoną odporność.

Znajdziesz ją w cytrynach, dzikiej róży oraz pigwie. Dobrze jest również pomyśleć o przygotowaniu bardzo sprawdzonego syropu przeciw kaszlowi. Jest nim syrop sosnowy. Wystarczy zebrać młode pędy sosny, najlepiej w maju, zasypać je w głębokim słoiku cukrem do całkowitego przykrycia i co jakiś czas wstrząsać. Po kilku tygodniach otrzymuje się klarowny syrop, który można podać nawet dzieciom.

2 thoughts on “Domowe sposoby na leczenie przeziębienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *