Dobra aranżacja wnętrza to podstawa!

wyposażenie łazienek

To od naszego dobrze rozpoczętego poranka zależy, jaki nastrój będzie nam towarzyszył przez resztę dnia. Łazienka to nie tylko pomieszczenie, w którym wykonujemy nasze codzienne zabiegi higieniczne oraz pielęgnacyjne. Spędzany czas w łazience powinien wywołać pozytywne odczucia oraz sprzyjać relaksowi. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy szereg płytek oraz tapety na ścianę z przeznaczeniem właśnie do łazienek. Są one odporne na ścieranie oraz wilgotność.

Aranżacja i wyposażenie łazienek

Podczas wyposażania łazienki musimy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, które są silnie narażone na zachlapanie – np. wskutek rozpryskiwania się wody, czy skraplania się pary wodnej. Szczególnie istotne są tutaj miejsca przy kranie, wannie oraz kabinie prysznicowej. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że ściany „oddychają”. Czyli zatrzymują one w sobie wilgotność, a następnie oddają ją do atmosfery – wszystko zależy od temperatury oraz wilgotności, jaka panuje w pomieszczeniu oraz na zewnątrz.

Urządzenie naszej łazienki nie musi się sprowadzać do jednego – wydawałoby się najlepszego rozwiązania, jakim są płytki. Nadają one bez wątpienia niezwykłego charakteru łazienki, można odpowiednio dobrać nie tylko kształt płytek, ale również ich wielkość, fakturę oraz wzory. Coraz częściej do wykończenia łazienki wykorzystywana jest tapeta na ścianę. Producenci dbają o to, aby ten materiał był nie tylko odporny na ścieralność, ale również odpowiednio reagował na panującą w łazience wilgotność i był w stanie jej sprostać. Do łazienek możemy wybrać kilka rodzajów tapet na ścianę.

Bez wątpienia jednym z takich elementów czyli wyposażenie łazienek jest tapeta winylowa. Ten rodzaj tapety jest stosowany zarówno w łazienkach, jak i kuchniach. Tapeta jest bardzo silnie odporna na działanie wilgoci, wszystko za sprawą specjalnej warstwy winylu, który pokrywa całą ich powierzchnię. Wyróżnia się dwa rodzaje tapet winylowych – w oparciu o grubość jej warstwy. Pierwszy rodzaj jest pokryty bardzo cienką warstwą winylu – idealnie sprawdza się w przypadku bardzo równych ścian. Jeżeli ściana nie jest idealna, wówczas ta tapeta ukaże wszystkie jej niedoskonałości. Drugi rodzaj to tapeta winylowa spieniona. Jest ona zdecydowanie grubsza od pierwszego rodzaju. Dodatkowo ściana nie musi być idealnie równa – dlatego możemy być spokojni przy jej kładzeniu, nie ukaże ona bowiem niedoskonałości ścian.

Nowe, innowacyjne pomysły – tapety na ścianę

Do wykończenia ścian łazienek, wykorzystuje się również tapetę na ścianę z włókna szklanego. Ten rodzaj tapety na ścianę charakteryzuje się nie tylko dużą twardością, sztywnością, ale również bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo włókno szklane jest całkowicie odporne na wilgoć, przez co ten rodzaj tapety idealnie sprawdza się w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *