Co powinno się znaleźć w domowej pralni?

domowa pralnia

Jeśli masz w domu wystarczająco dużo miejsca, możesz wygospodarować jedno z mniej używanych pomieszczeń i urządzić w nim pralnię. Dzięki temu, zachowasz porządek w mieszkaniu, a wszystko, co potrzebne do prania, będziesz mieć w zasięgu ręki. Sprawdź, jakie wyposażenie powinno się znaleźć w Twojej domowej pralni.


Odpowiednie meble


Aranżację pralni powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiednich mebli, które przydadzą się do przechowywania różnorodnych rzeczy, np. detergentów lub wypranej odzieży. W pralni doskonale sprawdzą się otwarte półki i regały, ponieważ zapewniają one łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. Oprócz tego, wszystkie rzeczy znajdują się na widoku, dzięki czemu unikniemy szperania po szafkach i szukania potrzebnego wybielacza lub płynu do płukania. Otwarte regały nadają się również do przechowywania wypranych ubrań, ręczników, koców i pościeli – wystarczy je złożyć i ułożyć na półce.

 


Pralka


Bez wątpienia najważniejszym urządzeniem w każdej pralni jest pralka. Nowoczesne modele są wręcz naszpikowane technologiami i funkcjami, których zadaniem jest dbanie o nasze ubrania, przyspieszenie cyklu prania czy energooszczędna praca. Wybierając pralkę przede wszystkim powinniśmy kierować się naszymi potrzebami. Jeśli mieszkamy tylko we dwoje, nie ma sensu kupować modelu o załadunku 8 kg, gdyż w zupełności wystarczy nam model o pojemności 6 kg. Natomiast, jeśli mamy w domu alergika, warto wybrać pralkę, która oferuje program antyalergiczny.

 


Kosz na pranie


Kolejnym niezbędnym wyposażeniem pralni jest kosz na pranie, który przydaje się podczas gromadzenia brudnych ubrań i ich przenoszenia. Większość z nas, ze względu na ograniczone miejsce w łazience, posiada tylko jeden kosz na pranie. Tymczasem, najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie przynajmniej trzech takich koszy – na odzież białą, ciemną i kolorową. Dzięki temu, z łatwością posegregujemy brudną odzież i unikniemy jej przeglądania podczas wkładania do bębna. Obecnie, najczęściej wybierane przez konsumentów są kosze plastikowe i wiklinowe, które występują w różnych rozmiarach i kolorach.

 


Suszarka na pranie


Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, w pralni możemy dodatkowo urządzić suszarnię. Konieczny więc będzie zakup suszarki do ubrań. Na rynku dostępne są automatyczne suszarki bębnowe, które są w stanie szybko i skutecznie wysuszyć pranie. Ich cena jest jednak dość wysoka, dlatego jeśli nie chcemy wydawać wiele pieniędzy, możemy wybrać suszarkę rozkładaną albo zamontować suszarkę sufitową z linkami opuszczanymi do dołu. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie suszarni, musimy pamiętać o zamontowaniu odpowiedniej wentylacji.

 


Zlew lub umywalka


Choć niektórym może wydać się to dziwne, w pralni warto również zamontować zlew lub umywalkę. Przydadzą się one przede wszystkim do prania delikatnych tkanin i ubrań farbujących, które wymagają prania ręcznego. Oprócz tego, warto mieć stały dostęp do bieżącej wody podczas robienia porządków.

 


Żelazko i deska do prasowania


W domowej pralni powinny się również znaleźć akcesoria do prasowania, czyli żelazko i deska do prasowania, a także wieszaki lub drążki wysuwane z szafy, na których można zawiesić wyprasowane ubrania. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie rozłożonej deski, dzięki czemu nie musielibyśmy za każdym razem wyciągać jej z szafy. 

43 thoughts on “Co powinno się znaleźć w domowej pralni?

  1. Oj , marzyłaby mi się taka domowa pralnia, problem w tym, że chyba nie ma na nią miejsca 🙁 Cóż, muszę zadowolić się tym co mam i radzić sobie w małym mieszkanku.

  2. Eh na razie mam tylko mieszkanie i nie ma w nim miejsca na pralnię w osobnym pomieszczeniu 🙁 ale marzy mi się jak kiedyś będę miała na tyle duży dom coś takiego zorganizować

  3. Ja coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem suszarki. Po przeczytaniu tego wpisu naprawdę mam ochotę w nią zainwestować 😀

  4. a uradziła się na świdrujące cięcie… grzywki! W takim sypnięciu aktorki jeszcze nie odczuwaliśmy, lecz musimy nadać, iż wypatruje bardzo dobrze.aloes forever

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *