Zatrzaśnięte kluczyki w aucie? Bez paniki, są na to metody

klucze

Każdy kierowca przeżył ten moment, pośpiech, roztargnienie, wychodzimy z samochodu, zamykamy ręcznie drzwi i nagle myślimy „zaraz, zaraz, a gdzie są moje kluczyki?” Zaglądamy przez okno, a w stacyjce, albo na fotelu uśmiecha się zestaw do otwierania auta, a my pod nosem zaczynamy mówić w klasycznej łacinie. Sytuacja bez wyjścia? Nie żartujcie – nawet z tak beznadziejnej sytuacji, jest wiele wyjść.

Choć nowoczesne samochody starają się informować kierowcę o tym, że klucze są w samochodzie i drzwi nigdy się nie zatrzasną, to jest to jeszcze duża nowość. Starsze auta, na dodatek te z zepsutym zamkiem centralnym to idealne źródło kłopotów. Jak wiadomo, lepiej to zawczasu naprawić, ale jak przysłowiowo, daliśmy ciała, klucz się zatrzasnęły, mleko rozlało, trzeba działać. Jak? Jest kilka metod.

Na włamywacza

Najbardziej ryzykowna metoda to udawanie włamywacza i próba przedostania się do swojego auta. Ile to razy widzieliśmy na filmach, że wystarczy drut, którym kręcimy między uszczelką okna i nagle „boom”, drzwi się otwierają, a silnik sam uruchamia. Co prawda, druga sytuacja jest raczej żartobliwa, to jest to jedna z metod otwierania drzwi. Jednak jest pewne ryzyko – ktoś zadzwoni na policję, bo zobaczy rozpaczliwą próbę włamania, a teraz tłumacz się przed władzami, jak to się stało, że klucze są w środku? Można też popsuć drzwi, porysować i tak dalej..

Szybka akcja ślusarza

Kolejną metodą to proste rozwiązanie. Ślusarz Katowice, który profesjonalnie i szybko naprawi to, co my zepsuliśmy. Najlepsi w mieście dojadą do nas w zaledwie kwadrans, a w kilka minut otworzy nam drzwi, bez psucia, bez niszczenia, szybko i bezpiecznie. Jedyne czego potrzebujesz, to numeru telefonu oraz dowodu rejestracyjnego, aby udowodnić, że jest to Twoje auto, a nie przypadkowy wóz, który Ci się spodobał.

Wybicie szyby

Gdy wszystkie metody zawiodą (chociaż ta ze ślusarzem zawsze gwarantuje sukces), można sięgnąć po ostateczne rozwiązania. Kamień i bliskie spotkanie z szybą. Na pewno każdy z nas choć raz w życiu chciał tego dokonać, to zatrzaśnięte kluczyki w aucie dają nam zielone światło. Szkoda tylko, że efekty tych działań będą tak drogie – nowa szyba, montaż i wytłumaczenie się bliskim, jak do tego doszło? Niemniej jednak, nie życzymy nikomu tej sytuacji, jednak pamiętajcie – z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej jest jakieś wyjście.

One thought on “Zatrzaśnięte kluczyki w aucie? Bez paniki, są na to metody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *