Wypłyń na wiosnę!

Gdy zimą zabrakło nam determinacji w realizacji noworocznych postanowień, warto wykorzystać okres wiosenny do praktycznego działania. Z energią budzącego się życia będzie łatwiej zrealizować wyznaczone sobie cele.

Sport dobry na wszystko

Zanim jednak rzucimy się w wir aktywności, a rozmaite aplikacje sportowe zaczną śledzić nasze postępy, warto przemyśleć, jaki sport będzie dla nas najlepszy. Jeśli borykamy się z nadwagą – zamiast biegania dobrze jest wybrać regularne pływanie.

Podczas pływania pracuje całe ciało. Niezależnie od wybranego stylu zmuszasz całe ciało do pokonywania oporów wody i do przemieszczania się. Wymaga to wszystko większych nakładów energii, co wpływa na wzrost przemian metabolicznych w organizmie. Już po blisko 20 minutach pływania organizm zaczyna pobierać energię z zapasów zgromadzonego tłuszczu, dzięki czemu tracisz zbędne kilogramy.

Ponadto podczas pływania budujesz siłę mięśni i rozwijasz wytrzymałość. Wzmacniasz także swoje płuca, a ćwiczenia oddechowe podczas pływania zwiększają ich pojemność. Pływanie wpływa również na obniżenie ciśnienia we krwi.

Pływanie polecają niemal wszyscy lekarze – od ortopedów po dietetyków – jako najmniej inwazyjny sport dla osób walczących z nadwagą. Czy trzeba zatem więcej rekomendacji?

 

8 thoughts on “Wypłyń na wiosnę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *