Wybierasz się na ślub i nie wiesz, jakie kwiaty dla pary wybrać? Zobacz nasze propozycje

kwiaty

Odbywające się licznie wiosną i latem śluby stanowią wspaniałą okazję do spotkania dawno niewidzianej rodziny oraz znajomych. To również doskonały moment do tego, aby wyrazić naszą sympatię do pary młodej. Tradycyjnie już przyjęło się, że tego dnia nowożeńcom wręczamy bukiet, czasem również butelkę wina. Jakie kwiaty dobrze sprawdzą się na tę okoliczność?

Modne bukiety o okrągłym lub kopułowym kształcie

Bukiet wręczany Państwu Młodym przed kościołem powinien być elegancki i dopracowany. W ostatnich sezonach sporą popularnością cieszą się między innymi bukiety o kształcie okrągłym czy kopułowym. Przemyślana forma świetnie sprawdza się podczas okazji o wysokim stopniu formalności, takich właśnie jak ślub czy wesele. Do kopułowych bukietów wykorzystuje się bardzo często kilka rodzajów kwiatów: róże, goździki, margerytkę, gipsówkę i lilie. Wśród modnych barw kwiatów na wesele pojawia się oczywiście biel, krem i pastelowy róż. Równie pięknie wyglądają bukiety utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce. Są o tyle wyjątkowe, że na rynku kwiaciarskim spotkać można stosunkowo mało kwiatów o intensywnie niebieskiej barwie i różnie bywa z dostępnością gatunków tych roślin. Niemniej jednak, wśród najczęściej wykorzystywanych kwiatów do bukietów wręczanych z okazji ślubu pojawia się romantyczna hortensja, storczyk, chaber i róża – każdy z tych kwiatów w niebieskim kolorze. Czasem też spotkać można bukiety w jednej kolorystyce, na przykład złożone wyłącznie z białych kwiatów.

Alternatywa dla tradycyjnego bukietu – flower box

Wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych bukietów wręczanych Państwu Młodym jest flowerbox. Jak sama nazwa wskazuje, kwiaty są ułożone w specjalnym kartonowym pudełku obciągniętym na przykład lnianym płótnem. W kwiaciarniach spotkać można dekoracje umieszczone w pudełkach o różnej średnicy, składające się z różnej liczby kwiatów. Mogą mieć na przykład pudełko o średnicy 20 centymetrów, które mieści w sobie 20 róż. Tego typu eleganckie upominki świetnie wpasowują się w wesele urządzone w stylu nowoczesnym, ale również romantycznym – pastelowa kolorystyka stanowi odpowiedź na najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych.

Cechą charakterystyczną flower boxów jest wykonywanie dekoracji z jednego rodzaju kwiatów w tym samym kolorze, najczęściej z róż. Flower boxy stanowią ekskluzywny prezent, nadający się w sam raz na ślub i wesele.

Modne flower boxy można znaleźć w kwiaciarni internetowej http://www.roseduchateau.com.

3 thoughts on “Wybierasz się na ślub i nie wiesz, jakie kwiaty dla pary wybrać? Zobacz nasze propozycje

  1. Teraz młode pary często zaznaczają, że nie chcą kwiatów tylko coś innego. Ostatnio byłem na ślubie, gdzie para chciała karmę dla psów do schroniska. Całkiem fajny gest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *