Sukienka na studniówkę – długa czy krótka?

sukienka

Dla wielu dziewcząt studniówka to pierwszy poważny bal w życiu. Jednocześnie, jest ona jedną z najważniejszych imprez, do której wielokrotnie się wraca, nawet po latach. Nic więc dziwnego, że każda maturzystka pragnie w tym wyjątkowym dniu wyglądać olśniewająco. Choćby po to, by spoglądając na studniówkowe zdjęcia z satysfakcją pomyśleć: „Ach, co to był za bal!”. Wiele zależy od wyboru odpowiedniej sukienki. Długa czy krótka? To zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas poszukiwań studniówkowej kreacji. Jedna i druga długość ma swoje zalety, o których piszemy poniżej. Najważniejsze, byś w sukience na studniówkę czuła się dobrze. Wtedy będziesz w niej równie dobrze wyglądać.

Krótka sukienka – nowoczesność i komfort

Jeszcze kilkanaście lat temu krótka sukienka na studniówce byłaby przykładem dość niestandardowej stylizacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę konserwatywny charakter studniówkowej imprezy. Jednak czasy się zmieniają, a wraz z nimi – także studniówkowe trendy. Ostatnie lata to okres liberalizacji, na czym z pewnością korzystają producenci krótszych sukienek, które zwłaszcza kilka lat temu robiły na balowych salach istną furorę. Zaletą krótkiej sukienki jest z pewnością wygoda. Taka długość znacznie ułatwia poruszanie się, również w tańcu krótka sukienka zapewnia więcej luzu i swobody. Tek typ sukienki umiejętnie podkreśli twoje zgrabne nogi i wyeksponuje atuty twojej sylwetki. Krótkie sukienki na studniówkę mają jeszcze jedną zaletę – bardziej praktyczną. Taką sukienkę można włożyć również na wiele innych okazji, w odróżnieniu od wieczorowej sukni, zarezerwowanej wyłącznie na najbardziej oficjalne uroczystości.

Długa sukienka – nieśmiertelna klasyka

Istnieje jednak spora grupa dziewcząt, dla których sukienki długie na studniówkę stanowią absolutny kanon elegancji i dobrego smaku. Biorąc pod uwagę fakt, że studniówka to podniosła uroczystość, długa sukienka, niezależnie od trendów, zawsze będzie na czasie. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt – bardziej praktyczny. Długie sukienki pomagają ukryć zarówno drobne, jak i poważniejsze niedoskonałości w postaci grubszych lub mniej zgrabnych nóg. Dziewczęta o niższym wzroście chętnie wybierają długie, proste suknie balowe, które optycznie wydłużają sylwetkę o kilka centymetrów.

Niezależnie od tego, jaką długość sukienki na studniówkę wybierzesz, najważniejsze, abyś czuła się w niej komfortowo i wygodnie. Wówczas możesz być pewna, że spoglądając na zdjęcia ze studniówki, wielokrotnie i z wielkim sentymentem wspominać będziesz ten jedyny w swoim rodzaju bal.

One thought on “Sukienka na studniówkę – długa czy krótka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *