Skompletuj wyprawkę na podróże z dzieckiem

rodzina

Kto powiedział, że podróżowanie z małymi dziećmi jest niemożliwe? Nawet w góry można wybrać się z niemowlęciem, a odrobina chęci wystarczy, by zabrać malucha na kilkudniową wycieczkę objazdową. Wystarczy odpowiednio się przygotować i skompletować wyprawkę, dzięki której podróż z dzieckiem będzie przyjemnością dla rodziców i dla malucha.

Bez wózka wygodniej!

W czasie wycieczek po górach lub zwiedzania wózek jedynie przeszkadza. Trudno wnosi się go po schodach, zajmuje sporo miejsca, a w górach nie sprawdza się nawet na prostych szlakach. Jeżeli chce się wygodnie podróżować z dzieckiem, znacznie lepszym rozwiązaniem są nosidełka i chusty. Dzięki nim maluszek jest blisko rodziców, czuje się bezpieczny i mniej się denerwuje. Pozwala to rodzicom spacerować, zwiedzać, chodzić po górskich szlakach lub plażach bez stresowania się, że dziecko płacze. Niemowlęciu w nosidełku lub w chuście jest wygodnie. Maluszek przyjmuje w nich prawidłową pozycję – jego kręgosłup jest odciążony, dzięki czemu dziecko może być noszone nawet przez kilka godzin bez przerwy. Elastyczne chusty i wysokiej jakości nosidła dla dzieci są dostępne w ofercie https://www.ebiton24.com/.

Przerwa na jedzenie

Dzieci znacznie gorzej niż dorośli znoszą głód. Jeżeli są głodne, natychmiast chcą jeść bez względu na to, gdzie się znajdują i czy rodzice mogą je nakarmić. W przypadku najmłodszych dzieci karmionych piersią problem jest najmniejszy – wystarczy, że mama zaspokoi ich głód własnym mlekiem. Jeżeli maluch jest starszy, a jego dieta stopniowo się rozszerza, potrzebuje również innych posiłków. Obecnie można kupić obiadki, deserki i kaszki w słoiczkach, podgrzać je, a następnie podać dziecku. Aby mieć pewność, że temperatura posiłku jest odpowiednia, warto wyposażyć się przed podróżą w termoczułe łyżeczki do karmienia. Jeśli posiłek będzie zbyt gorący, łyżeczka zmieni barwę, ostrzegając rodzica przed podaniem maluchowi jedzenia.

Wszystko pod ręką

Podczas podróży z dziećmi niezbędne jest posiadanie organizera. Organizer jest wyposażony w praktyczne przegrody i kieszonki, dzięki którym szybko i łatwo znajduje się pieluszki, chusteczki nawilżane, butelki, zabawki i inne przedmioty, przydatne w opiece nad dzieckiem. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór organizera z lampką, dzięki której nawet podczas nocnej podróży pociągiem lub autobusem wygodnie zmieni się pieluszkę lub nakarmi maluszka. Organizer sprawdzi się również w domu po powrocie z podróży – można ustawić go obok dziecięcego łóżeczka bądź zawiesić na jego boku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *