Rolety zewnętrzne i wewnętrze. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Rolety zapewniają poczucie intymności, chronią przed słońcem oraz… nieproszonymi gośćmi podczas naszej nieobecności w domu. Produkcja tych urządzeń to proces, który dobrze opanowali tylko najlepsi producenci na rynku.

Jakie rolety okienne wybrać? Modele na zewnątrz

Pojęcie rolet na zewnątrz – wbrew pozorom – jest bardzo pojemne. Obejmuje ono bowiem takie rodzaje, jak: rolety natynkowe, rolety podtynkowe, rolety nadstawne, rolety nadprożowe i antywłamaniowe. Wszystkie rodzaje zapewnią ci ochronę przed nadmiernym hałasem. Już żaden sąsiad nie będzie podglądać cię podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowo, rolety zewnętrzne ochronią twoje okna przez gradem, który może spowodować szkody droższe niż inwestycja w rolety.

W jaki sposób wybierzesz roletę zewnętrzną? Jeśli miejscem, w którym chcesz zlecić produkcję będzie fabryka rolet, musisz od razu powiedzieć, na jakim etapie jest twoja inwestycja. Czy jest to nowopowstające mieszkanie? A może przeprowadzasz generalny remont elewacji? Gdzie i w jaki sposób umieścić klapę rewizyjną? To ważne, bo wtedy fachowcy będą mogli zaproponować ci najlepsze rozwiązanie i w razie awarii firma, która jest jednocześnie producentem rolet i oferuje serwis, będzie mogła szybko usunąć usterkę.

Jakie rolety wewnętrzne wybrać? Rolety wolnowiszące

Do najpopularniejszych urządzeń wewnętrznych należą rolety zaciemniające. Dzięki nim w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód niezależnie od tego, ile stopni jest akurat na zewnątrz. Rolety okienne dzień noc wykonane są z tkaniny i składają się z naprzemiennych pasów zaciemniających i tkanin transparentnych. Kolejnym produktem, który bije rekordy popularności u producentów są rolety w i bez kasety. W pierwszym przypadku mechanizm montowany na ramie okiennej oraz roleta jest ukryta. W drugim materiał widoczny jest na mechanizmie nawet po złożeniu. W tym wypadku możesz wybierać spośród mnóstwa propozycji materiałów.
Plisy to powiew nowoczesności. Zastępują nawet rolety klasyczne, które można jeszcze spotkać w biurach. Plisy jako roleta okienna jest jak harmonijka – rozciąga się na całej długości okna. Możesz więc używać ich zarówno w sypialni, biurze, jak i kuchni. To świetne rozwiązanie także dla okien dachowych. W tym wypadku możesz zaufać producentowi rolet, który w ofercie powinien mieć modele przeznaczone wyłącznie dla takich okien. Ze specjalną prowadnicą będziesz miał pewność, że nawet silniejszy wiatr nie zniszczy tej konstrukcji.

Rolety rzymskie jak za czasów Juliusza Cezara

Ciekawym rozwiązaniem – myśląc o roletach okiennych –  w twoim domu mogą być modele rzymskie. Ich historia sięga państwa Juliusza Cezara. To one chroniły mieszkańców Rzymu przed wpadaniem promieni słonecznych do pomieszczeń i kurzem. Z powodzeniem zastępują zasłony w salonie czy sypialni, chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem. Świetnie uzupełnią stylowy wygląd twojej kuchni.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rolet?

Wybierając typ rolety, zwracaj uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim na jakość materiałów, z których są wykonane. Dobra produkcja rolet zapewnia jakość użytego materiału i gwarancję na te osłony okienne. Wbrew panującej dzisiaj opinii, dobra fabryka rolet na okna potrafi zrobić je w dwa dni robocze. Warto o tym pamiętać, wybierając odpowiednią firmę. Wszelkich szczegółów szukaj, korzystając ze strony internetowej producenta.

2 thoughts on “Rolety zewnętrzne i wewnętrze. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *