Prowadzisz sprzedaż hurtową i zastanawiasz się, jak najlepiej dostarczać towar do sklepów?

przesyłki

Wszyscy hurtownicy doskonale wiedzą, ile czasu zajmuje przygotowanie poszczególnych palet z towarem do wysyłki pod wskazany adres. Z zasady lepiej zrobić to raz a dobrze. Towar warto powierzać w zaufane ręce, aby mieć pewność, że po drodze nic się nie zagubi ani nie zniszczy. Dlatego jednym z kluczowych czynników powodzenia hurtowni jest pozyskanie sprawnego i rzetelnego kuriera.

 

Liczy się cena usługi

Cena jest jedną z podstawowych wytycznych, którymi kierują się klienci. Nie oznacza to jednak, że zawsze najtańszy sprzedawca będzie cieszył się największym powodzeniem wśród użytkowników. Ważny jest przecież także towar, jaki on sprzedaje, a także czas i szybkość doręczenia przesyłki. Tani kurier na pewno sprawi, że klienci będą chętniej sięgać po konkretną hurtownię, nie martwiąc się o wysokie koszty. Dlatego zanim podpiszemy umowę z daną firmą kurierską, warto rozejrzeć się na lokalnym rynku i sprawdzić, czy wybraliśmy najlepszą z możliwych ofertę.

 

Ważne jest bezpieczeństwo przewozu towarów

Wyobraź sobie, że zlecasz firmie kurierskiej przewóz palety eleganckich dzbanków wykonanych z włoskiego szkła. Choć te kruche przedmioty przetrwały bez problemu w Twoim magazynie, kontakt z nieostrożnym kierowcą kończy się dla nich fatalnie. Dla Ciebie też. Co możesz zrobić na przyszłość, aby uniknąć tak kłopotliwej sytuacji? Po pierwsze, możesz lepiej zabezpieczyć towar do wysyłki (folia typu stretch, folia bąbelkowa, wypełnienie woreczkami z powietrzem, styropian etc.), po drugie możesz oznaczyć towar specjalnymi naklejkami „Uwaga szkło!” lub „Góra”. Po trzecie, możesz zlecić transport delikatnych towarów odpowiedzialnemu i zaufanemu kierowcy z firmy kurierskiej. Na koniec skontaktuj się z kontrahentem i potwierdź, że towar dotarł do niego w takim stanie, w jakim powinien.

Właściciel sklepu musi spisać protokół szkody, odesłać go do Twojej firmy kurierskiej i czekać na rozpatrzenie. Jeśli towar jest ubezpieczony do pewnej kwoty, należy mu się odszkodowanie. Jednakże już sama procedura reklamacji jest upierdliwa, czasochłonna i denerwująca. Czy nie lepiej dla Twoich kontrahentów i dla Ciebie by było, żeby obsługujący Was kurier potrafił dowieźć towar w jednym kawałku? Dlatego wybieraj mądrze i nie kieruj się wyłącznie ceną. Porównuj ofertę konkurencji, szukaj opinii w Internecie, poradź się innych przedsiębiorców w swoim mieście. Na koniec dokonaj świadomego wyboru, mając pełen obraz sytuacji i dostępnych możliwości. Życzymy powodzenia!

7 thoughts on “Prowadzisz sprzedaż hurtową i zastanawiasz się, jak najlepiej dostarczać towar do sklepów?

  1. Uważam, że niejednokrotnie dostawcy oszczędzają na czasie i bezpieczeństwie dostarczanych produktów. Nieraz byłem świadkiem gdy kurier dostarczał awizo, mimo że adresat był w domu w momencie dostarczania przesyłki lub paczka była dosłownie PRZERZUCANA i dostarczony towar był zniszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *