Najciekawsze letnie sporty

Dni są coraz dłuższe, a Ty zastanawiasz się co zrobić z dodatkowym czasem? Wybierz jeden ze sportów letnich, który doda Ci energii, a być może nawet stanie się nową pasją. Oprócz takich rozrywek jak siatkówka plażowa, pływanie czy jazda rowerem, lato oferuje pełno możliwości uprawiania sportu.

Odważ się na coś nowego

Potrzebujesz wytchnienia od codzienności? Zdecyduj się na jazdę konną, która nie tylko ćwiczy całe ciało i umysł, ale pozwala również zrelaksować się i skupić na kontakcie ze zwierzęciem. Jeśli potrafisz pływać i kochasz wodę, sięgnij po lekcje kitesurfingu. Ta stosunkowo nowa dziedzina sportu w Polsce polega na sunięciu po wodzie na desce, napędzanej przyczepionym do niej latawcem. Mniej ekstremalnie, lecz równie zachwycająco może dziać się na wyprawie kajakami w nieznane. Gdy bliżej Ci jednak do szczura lądowego, wybierz prosty sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi – frisbee lub badminton.

Sporty ekstremalne dla nieustraszonych

Nie każdy sport ekstremalny wymaga wielu lat treningu. Niektóre z nich warto właśnie wypróbować w wakacje. Świetnym przykładem jest flyboarding. Zakładamy specjalne obuwie, z którego wytryskuje woda pod sprężonym ciśnieniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie unieść się nawet kilkanaście metrów nad poziom wody i wykonywać przeróżne akrobacje. Równie ekstremalna jest wspinaczka wysokogórska, która wymaga od nas jednak pewnej krzepy. Widok ze zdobytego szczytu wynagradza wszystkie trudy. Dlatego lato jest najpiękniejszą porą roku – daje nam moc, by sięgać po nieznane.

3 thoughts on “Najciekawsze letnie sporty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *