Jaka posadzka sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu?

dom

Jeszcze do niedawna w wielu polskich domach i mieszkaniach na podłogach królowały parkiety pamiętające czasy słusznie minione. W nowo powstałych inwestycjach z kolei często wybierano panele i płytki ceramiczne. Jak się jednak okazuje, istnieją rozwiązania, które znacznie lepiej mogą sprawdzić się na domowych korytarzach i wiatrołapach. Mowa o posadzkach.

 

Dlaczego posadzki cieszą się tak dużą popularnością?

Kilka lat temu absolutnym hitem sklepów z wykończeniem wnętrza były płytki ceramiczne z wyraźnie zaznaczoną fugą, ewentualnie panele. Te ostatnie jednak nie wszędzie się sprawdzały, głównie ze względu na swoją małą odporność na wodę. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi panujące trendy. Dziś stawia się raczej na jednolite posadzki, które optycznie otwierają przestrzeń, nie dzieląc jej na mniejsze całości.

Nie tylko aspekty wizualne lepiej dopasowane do nowoczesnego wystroju wnętrza przemawiają za stosowaniem posadzek w nowych inwestycjach. Równie ważna jest łatwość i szybkość sprzątania. Posadzka, w przeciwieństwie do tradycyjnych płytek ceramicznych, nie posiada fug, więc mycie jej mopem czy odkurzanie jest prostsze i efektywniejsze.

 

Gdzie warto zastosować posadzkę?

Posadzka sprawdza się w łącznikach komunikacyjnych, na korytarzach, w wiatrołapach i holach. W przeciwieństwie do paneli drewnianych, dobrze znosi śnieg i wodę, nie są jej więc straszne zaśnieżone buty czy parasol. Z tych samych względów posadzka może też dobrze sprawdzać się i ładnie prezentować w kuchni. Jednolity kolor może stanowić adekwatne tło do mebli w intensywnych odcieniach. Warto dodać, że wiele osób wybiera jednolite posadzki również jako powierzchnia podłogowa w łazience, nie tylko ze względu na dobre znoszenie przez nią wody, ale również dlatego, że jest ona łatwa w utrzymaniu w czystości i codziennym zmywaniu. Dekoracyjne posadzki żywiczne w Warszawie mogą przybrać modny obecnie kolor szarości, nawiązujący do wnętrz industrialnych. Podłogi żywiczne (posadzki epoksydowe) wybierane często przez wielu inwestorów są również w wersji białej, która nie tylko optycznie otwiera i powiększa przestrzeń, ale jest też neutralna względem mebli i dekoracji wnętrza. Wylewką posadzek żywicznych zajmują się wyspecjalizowane firmy dysponujące odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz sprzętem. Warto dodać, że posadzki te, z uwagi na swoją trwałość, są stosowane także w miejscach użyteczności publicznej. W zależności od decyzji inwestora, mogą być wykończone na wysoki połysk lub przybrać matowy wygląd. Na tym ostatnim na pewno mniej widać ewentualne zarysowania powstałe w trakcie codziennego użytkowania.

 

4 thoughts on “Jaka posadzka sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *