Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary stanowią ważny dodatek ubioru i odpowiednio dobrane być prawdziwą ozdobą. Dobrze dobrane okulary powinny pasować do kształtu twarzy, wydobywać jej piękno i ukrywać mankamenty. Poniżej kilka wskazówek, jak należy dobierać okulary do kształtu twarzy.

Twarz owalna

Owalne twarze występują najczęściej, a jej posiadacze są szczęściarzami, ponieważ mają idealne proporcje długości do szerokości. Jej właściciele mogą sobie pozwolić na prawie każdy typ oprawek. Warto jedynie pamiętać o tym, że okulary nie powinny być większe, niż maksymalna szerokość twarzy.

Twarz okrągła

Szerokość i długość twarzy okrągłej są porównywalne. Okulary powinny optycznie ją wydłużyć i wyszczuplić. Sprawdzą się tutaj oprawki kanciaste (np. prostokątne) i te w „kocim” stylu. Należy unikać oprawek o okrągłym i owalnym kształcie.

Twarz trójkątna

Taka twarz jest szeroka na dole i zwęża się w stronę czoła. Najlepsze będą dla niej oprawki, które przyciągną uwagę do górnej części twarzy. Sprawdzą się tutaj oprawki „kocie”, prostokątne, a nawet owalne. Należy wybierać oprawki o ciemniejszej górnej części, która będzie tak szeroka jak twoja twarz w najszerszym punkcie.

Twarz w kształcie serca

Należy wybierać okulary, które odwrócą uwagę od szerszej części twarzy. Najlepsze będą oprawki w jasnym kolorze, zrobione z cienkiego materiału. Sprawdzą się oprawki owalne, kwadratowe lub okrągłe.

Twarz diamentowa

Tę twarz charakteryzują wyraziste kości policzkowe, wąskie czoło i wąski podbródek. Oprawki powinny złagodzić kości policzkowe i być w wyrazistym kolorze. Najlepsze będą geometryczne kształty, np. kocie, owalne, prostokątne. Oprawki z uniesioną górną częścią optycznie poszerzą górną część twarzy. Jeśli chodzi o kolor, to należy unikać ciemnych oprawek.

Twarz kwadratowa

To twarz i wyrazistych rysach, która potrzebuje ich złagodzenia. Okulary powinny odrobiną ją wydłużyć i nadać owalny kształt. Przy tej twarzy sprawdzą się oprawki okrągłe i owalne. Okulary powinny mieć ciemniejszą górę i jaśniejszy dół.

7 thoughts on “Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *