Jak być większym optymistą

Jak być większym optymistą

Pozytywne nastawienie do tego, co nam przyniesie życie to gwarancja dobrego samopoczucia. Nie chodzi o to, aby mieć przyklejony do twarzy uśmiech, nie mający nic wspólnego z naszym prawdziwym nastrojem, tylko o pogodzenie się z pewnymi prawidłami, na które nie mamy większego wpływu. Bez względu więc na to, jak bardzo będziemy się przejmować, w żadnym stopniu nie poprawi to naszej sytuacji. Kilka prostych tricków będzie na pewno bardzo pomocne w radośniejszej ocenie sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Warto z uśmiechem rozpocząć dzień, obiecując sobie zaraz po przebudzeniu, że będzie miły. Bardzo prawdopodobne, że nie wydarzy się w nim nic niezwykłego, ale to nie jest powód, aby się tym martwić. Nastaw się pozytywnie do innych ludzi. Nie zakładaj z góry, że każdy jest ci nieżyczliwy i czyha tylko na twoje potknięcie.

Pomyśl, że za uśmiechem przechodnia kryje się autentyczna sympatia i chęć życzenia ci miłego dnia. Jeśli ktoś nie odpowie na twój uśmiech, nie dorabiaj do tego złych teorii. Możliwe, że trafiłeś na osobę przemęczoną, albo w złym nastroju, dlatego nie zareagowała odwzajemnieniem uśmiechu. Staraj się unikać ponurych rozmów oraz osób o takim usposobieniu. Niczego ciekawego nie wniesie w twoje życie notoryczne zadręczanie się sytuacją polityczną czy klęskami żywiołowymi. W pracy bądź przekonany o tym, że jesteś dobrym pracownikiem. Nie umniejszaj swoich zasług, wręcz przeciwnie. Podkreślaj je, pochwal się nimi głośno.

Spróbuj siebie porozpieszczać. Nie nagradzaj się za porażki, bo to prosta droga do na przykład nałogowego kupowania, ale zrób sobie prezent bez większego powodu. Jeśli uda ci się wyjść z pracy wcześniej, zafunduj sobie obiad w przyjemnym miejscu lub kup w drodze do domu bukiet kwiatów. Jeśli nie jesteś specjalnie majętną osobą, racjonalizuj wydatki po to, aby uzbierać co jakiś czas sumę na coś specjalnego, wyjście do teatru, sukienkę czy nowe buty. Żyj z przekonaniem, że jesteś osobą godną zaufania i poświęcenia ci uwagi. Myśl o sobie pozytywnie a wkrótce wpłynie to na twoje samopoczucie.

2 thoughts on “Jak być większym optymistą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *