Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Do tej pory nie znaleziono żadnych niepodważalnych dowodów na szkodliwość pola elektromagnetycznego, jakie emitują telefony komórkowe. Jednak coraz częściej można spotkać się ze stwierdzeniem, że częste korzystanie z telefonów a co za tym idzie, kontaktu z promieniowaniem, jakie emitują te urządzenia, może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie lub też prowokować niektóre przypadłości. W niczym nie zaszkodzi przestrzeganie kilku zasad, które uporządkują nam samym używanie komórek na co dzień. Najlepiej jest wyznaczyć sobie mniej więcej limit czasu, jaki codziennie przeznaczamy na rozmowę. Nie da się w niego wkalkulować niezapowiedzianych rozmów, ale te zaplanowane jak najbardziej. Podczas rozmowy dobrze jest trzymać telefon z dala od głowy, lub używać zestawu głośnomówiącego albo słuchawek.

Zestaw głośnomówiący to doskonały pomysł do samochodu, gdzie dodatkowo karoseria tłumi fale emitowane przez telefon. Ważne jest także, aby unikać rozmowy przy niskim poziomie sygnału anteny. Jest to proste do ustalenia, ponieważ każdy telefon jest wyposażony we wskaźnik poziomu sygnału. Podczas kupowania telefonu warto zwracać uwagę na takie modele aparatów, które są wyposażone w zewnętrzną antenę. Wartości, jakie posiadają różne modele dość mocno różnią się od siebie. Jeśli komórka posiada wysuwana antenę, należy z niej korzystać podczas rozmów. Specjaliści zwracają uwagę na to, żeby nie rozmawiać przez telefon w windzie i innych zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ wymuszają one przełączanie telefonu na większą moc. Jeśli rozmawiamy w budynkach, dobrze jest podejść do okna. Wtedy telefon będzie emitował znacznie mniej energii.

Kolejny detal, na który można zwrócić uwagę to nieprzykładanie go do ucha natychmiast po usłyszeniu sygnału. W chwili nawiązywania połączenia telefon przez moment działa na maksymalnym poborze mocy. Ze względu bezpieczeństwa należy również nie używać komórki podczas burzy, zwłaszcza wyładowań elektrycznych. Może to skutkować porażeniem prądu, lub, w wersji mniej szkodliwej, zniszczeniem aparatu.

13 thoughts on “Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *