Gratka dla wielbicieli słowa pisanego. 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Ostatni weekend października tego roku to prawdziwe święto dla czytelników. Expo Kraków po raz kolejny, już 21., przygotowało Międzynarodowe Targi Książki. Dają one możliwość spotkania z ulubionymi autorami, uzupełnienia domowej biblioteki o nowe pozycje i są szansą na nadrobienie czytelniczych zaległości.

Kogo w tym roku zobaczymy na Targach Książki?

Jesienna szarówka skłania do oderwania się od szarej rzeczywistości i zanurzenia w fascynującym świecie wykreowanym przez pisarzy. W ostatni weekend października, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, celebrujemy wyjątkowe propozycje prozy, powieści, literatury pięknej i wielu innych gatunków literackich z kraju i ze świata.

Autorów wydanych w tym roku dzieł można spotkać osobiście w czasie trwania 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dają one okazję do rozmowy i zdobycia autografu uznanych twórców, m.in. Sylwii Chutnik czy Janusza L. Wiśniewskiego.

Międzynarodowe Targi Książki z rockową nutą w tle

Wydarzenie to również okazja do spotkania się z legendą polskiej sceny rockowej – Budką Suflera oraz autorem telewizyjnego programu kulturalnego, pisarzem Łukaszem Orbitowskim, zajmującym się tematyką muzyczną.

Beata Pawlikowska, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk i wielu wielu innych

Miłośnicy literatury podróżniczej będą mogli porozmawiać z Beatą Pawlikowską. Dla fanów fantastyki owocne może okazać się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem.

Komiks, niegdyś spychany na margines życia literackiego, dziś jest coraz częściej doceniany. Połączenie zgrabnej puenty i wysmakowanej kreski pozwala otworzyć się na nowe, wykreowane w umyśle twórcy, światy. Także na Targach będzie okazja do przyjrzenia się nowinkom wydawniczym w tym obszarze. W specjalnej przestrzeni – Salonie Komiksu – czytelnicy będą mogli wziąć udział w interesujących warsztatach i spotkać z ulubionymi twórcami. Nie zabraknie również panelu dyskusyjnego.

Strefa dla najmłodszych czytelników

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali Dziecięcą Strefę Warsztatową, w której mogą oni zapoznać się z tytułem dobrze znanym ich rodzicom. Mowa o popularnym niegdyś „Świerszczyku”. Maluchy będą mogły stworzyć okładkę, opracować temat numeru i poszczególne rubryki czasopisma według własnego gustu.

Co więcej, osoby bezpośrednio związane z branżą wydawniczą – księgarze, przedstawiciele drukarni, wydawcy czy autorzy – będą mogli wejść na Targi zupełnie za darmo. Muszą się tylko wcześniej zarejestrować w okienku kasy.

Szczegółowy program wydarzenia wraz z listą twórców, którzy wezmą w nim udział, można znaleźć na stronie http://expokrakow.com/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *