Ginekologia estetyczna – czym jest?

ciało

Ginekologia estetyczna zajmuje się nie tylko poprawą wyglądu okolic intymnych, ale i wspieraniem ich funkcjonowania. W ramach tej dziedziny wykonuje się zarówno te zabiegi, które wpływają wyłącznie na estetykę krocza, jak i te, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie wielu kobietom.

 

Rosnące zainteresowaniem zabiegami

 

Jeszcze kilka lat temu ginekologia estetyczna była tematem tabu, jednak dziś mówi się o niej coraz częściej. Liczba kobiet zgłaszających się do miejsc takich jak gabinet medycyny estetycznej w Gdańsku w celu wykonania zabiegu rewitalizacji warg sromowych lub innego zabiegu stale rośnie. Kobiety zrozumiały, że ich okolice intymne można „naprawić”, jeżeli wiek, porody siłami natury lub menopauza odcisnęły na nich swoje piętno. Dzięki ginekologii estetycznej, znikną problemy z wiotkością skóry i zmniejszeniem wrażliwości okolic intymnych na erotyczne bodźce. Ponadto zabiegi zmniejszą dokuczliwość blizny po nacięciu krocza w czasie porodu, pomogą uporać się z luźnością pochwy lub wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

 

Dla siebie czy dla mężczyzny?

 

Osoby, które nie są przekonane do ginekologii estetycznej, często zadają pytanie, czy kobiety zgłaszające się na zabiegi wykonują je dla siebie, czy też dla partnerów. Zwykle jest tak, że to kobieta chce zwiększyć swoją pewność siebie i podnieść komfort życia. Problemy z doborem bielizny codziennej, ból w czasie współżycia, źle zagojone nacięcie krocza, czy też popuszczanie moczu w czasie kichania lub kaszlu, sprawiają, że panie odczuwają dyskomfort każdego dnia. Bardzo często wyłącznie zabieg z działu ginekologii estetycznej jest w stanie pomóc im uporać się z problemami, z którymi przyszło im żyć na co dzień.

 

Zdarza się, że to panowie namawiają partnerki do wykonania zabiegu, jednak zwykle jest to podyktowane troską o ich zdrowie i samopoczucie. Mężczyźni chcą, by kobiety były pewne siebie w łóżku i zadowolone ze współżycia, natomiast nadmiernie rozciągnięta pochwa czy dużą blizna w pobliżu wejścia pochwy mogą to utrudnić. Dzięki zabiegom laserowym lub z kwasem hialuronowym, intymne okolice wracają do normy, a partnerzy ponownie czerpią radość z seksu.

 

Liczba zabiegów, jakie można wykonać, by poprawić funkcjonowanie krocza i estetykę okolic intymnych rośnie, dlatego panie bez trudu znajdą zabieg, który pomoże im pozbyć się kompleksów. Co ważne, każdy zabieg jest wykonywany w przyjaznej atmosferze – pacjentka jest dzięki temu rozluźniona, a wykonywane czynności są dla niej mniej krępujące.

3 thoughts on “Ginekologia estetyczna – czym jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *