Domowe sposoby na wybielenie zębów

Piękne, białe zęby to marzenie wielu z nas. Jednak ceny profesjonalnego wybielania, które oferują gabinety dentystyczne w ramach tak zwanej stomatologii estetycznej przyprawiają o zawrót głowy. Nie są zupełnie dostosowane do naszych zarobków, dlatego najczęściej śnieżną biel prezentują osoby dobrze sytuowane lub te, które pokazują się w mediach. Bardziej zaradni szukają ofert wybielania zębów na Gruponie, wtedy ich cena jest zdecydowanie niższa. Pierwsza rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę to zdrowe zęby. I to jest inwestycja, na którą musi nas stać. Warto odwiedzać dentystę co najmniej raz do roku. Wtedy nawet, jeśli cokolwiek będzie się nadawało do leczenia, nie potrwa długo i nie obciąży naszego budżetu tak jak na przykład leczenie kanałowe, które oznacza kilka wizyt.

Wyleczone zęby warto również poddać higienizacji. Czyli oczyścić z kamienia nazębnego i dodatkowo wypiaskować. Już te dwa zabiegi potrafią skutecznie odmienić ich kolor. Oczyszczone zęby to dobra podstawa, na której warto poeksperymentować z wybielaniem. Możesz spróbować z paskami wybielającymi, dostępnymi w aptece. Możesz też sięgnąć po preparaty, wykonane na bazie zwykłej sody. Zwykle łączy się ją w równych proporcjach z innymi składnikami. Podobno działa w połączeniu z rozgniecioną truskawką. Tym, co zadziała w tej kombinacji jest kwas jabłkowy. Bardziej wiarygodnie brzmi jako pasta, w której drugim składnikiem jest olej kokosowy.

Wystarczy takim miksem, przypominającym zwykłą pastę szczotkować zęby przez dwa tygodnie, aby widzieć różnicę. Kolejne połączenie sody to woda utleniona lub cytryna. Jednak te zabiegi mogą spowodować uszkodzenie szkliwa, jeśli stosujemy je zbyt często. Bardziej ciekawym sposobem na domowe wybielanie jest stosowanie węgla drzewnego. Kruszy się go na drobny proszek, następnie miesza z woda utlenioną. Zęby po takim zabiegu nie wyglądają zbyt zachęcająco, ale zawarte w węglu składniki aktywne działają i w dłuższej perspektywie dadzą nam bielszy uśmiech. Warto jednak pamiętać, ze kolor uzębienia jest uwarunkowany genetycznie.

One thought on “Domowe sposoby na wybielenie zębów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *