Domowe sposoby na piękne paznokcie.

Domowe sposoby na piękne paznokcie.

Piękne, zadbane dłonie i paznokcie to nasza najlepsza wizytówka. Warto zadbać o to, by świadczyła o nas jak najlepiej. Na ich piękny wygląd składa się wiele czynników. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia dieta, bogata zwłaszcza z żelazo, wapń, białko, magnez, potas, witaminę B, witaminę F czy też cynk i krzem. Pamiętaj więc, aby twoje posiłki składały się z warzyw i owoców poza węglowodanami i białkiem. Stanowią prawdziwa bombę witaminową, która korzystnie wpłynie na cały wygląd, nie tylko paznokci. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków, zainwestuj w suplementację.

W aptekach i drogeriach znajdziesz wiele preparatów, które szybko poprawią wygląd paznokci. Zapomnij o fast foodach, papierosach i alkoholu. To krótka droga do wielu problemów zdrowotnych, w tym pogorszonej kondycji paznokci. Używaj dobrych kosmetyków do pielęgnacji dłoni i paznokci, zwłaszcza na bazie olejków. Zastosuj też sprawdzone sposoby naszych babć. Na przykład podgrzej niewielką ilość oliwy i dodaj kilka kropki cytryny. Wcieraj miksturę w paznokcie. Możesz do podobnego celu użyć również gotowych kropli z witaminami A i E. Kondycję dłoni poprawi także papka sporządzona z dwóch ugotowanych na miękko ziemniaków, 2 łyżek oliwy z oliwek i łyżki mleka.

Z kolei piękny połysk na paznokciach zapewni ci maseczka ze startego ogórka, soku z połowy cytryny i dwóch łyżek startego jabłka. Dłonie wystarczy zanurzyć w maseczce na kilkanaście minut. Uważaj również wykonując manicure. Zapomnij o metalowych pilniczkach, które mocno naruszają strukturę paznokcia. Stosuj te szklane lub papierowe. Jeśli często stosujesz lakiery do paznokci, poszukaj odżywek, które zabezpieczą płytkę przez matowieniem czy przebarwieniem. Staraj się nie moczyć długo w wodzie dłoni. Jeśli planujesz dłuższe sprzątanie, połączone z myciem, załóż rękawiczki do ochrony całych dłoni. Mocno zmienione paznokcie w obrębie płytki powinny cię jednak skierować do lekarza, ponieważ często stanowią one pierwsze symptomy bardziej poważnych schorzeń.

3 thoughts on “Domowe sposoby na piękne paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *