Czym warto się kierować, wybierając platformę do prowadzenia bloga?

laptop

Prowadzenie bloga, po kilku latach bycia w cieniu, znowu stało się zajęciem modnym. Blogują mali i duzi. Firmy i osoby indywidualne. Dzielą się w ten sposób z innymi swoją pasją i doświadczeniem. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, poszukując idealnej platformy do blogowania?

 

Aspekt pierwszy: liczba dostępnych motywów

Każdy bloger chce być jedyny w swoim rodzaju i wyróżniać się nie tylko treściami, jakie publikuje, ale również sposobem ich graficznej prezentacji. Dlatego tak ważne jest, aby platforma, którą wybierzesz do blogowania, miała wiele dostępnych motywów. Pośród nich łatwo uda się znaleźć taki, który będzie najbardziej pasował do Twojej branży i tworzonych przez Ciebie treści. W tym zakresie warto polecić znaną wszystkim platformę WordPress.org, która dysponuje zarówno darmowymi, jak i płatnymi szablonami. Tysiące motywów daje ogromne pole do wyboru i spersonalizowania swojego bloga.

Aspekt drugi: popularność rozwiązania

Warto korzystać z popularnych rozwiązań. Wówczas łatwiej o specjalistę, który wesprze nas w sytuacji, gdy będziemy mieć z czymś problem. Im więcej osób zajmuje się danym zagadnieniem, tym ich stawki stają się bardziej konkurencyjne i przystępne dla klientów. Decydując się na popularną platformę, dajemy sobie również łatwiejszy dostęp do odpowiedzi na trapiące nas pytania, które znajdziemy w internecie, między innymi na różnych forach poświęconych danej platformie do blogowania. Jeśli chodzi o najpopularniejsze z nich, to warto tutaj wspomnieć po raz kolejny o WordPressie. Inne rozwiązania to m.in. Wix, Blogger czy Tumblr.

 

Dostępne wtyczki

Jako początkujący bloger będziesz potrzebować platformy do tworzenia blogów, która będzie łatwa do skonfigurowania i takiej, która nie będzie od Ciebie wymagać żadnych umiejętności kodowania.
Co więcej, strona czy blog mogą być dziś podpięte bezpośrednio do sklepu internetowego. Do realizacji tego celu służą wtyczki do woocommerce. Powinny być na tyle intuicyjne, aby mógł z nich korzystać nawet kompletny laik. Dla osób, które chcą rozwinąć swojego bloga i rozszerzyć go o dodatkowe funkcje stworzono z kolei sklep z wtyczkami do WordPress.

Wsparcie systemu

Planując prowadzenie bloga przez kilka czy nawet kilkanaście lat, musimy wiedzieć, czy platforma jest stale rozwijana i wspierana. W miarę rozwijania swojej strony może pojawić się też potrzeba instalacji dodatkowych widżetów. Ważne jest, aby wybrać platformę blogową, która jest elastyczna, dająca odpowiednią przestrzeń i narzędzia do wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *