Czy Hulajnoga elektryczna to dobry zakup?

Od jakiegoś czasu hulajnogi elektryczne zyskują na popularności. Może na to mieć wpływ możliwość wypożyczenia ich na minuty w większych miastach. Wiele osób zastanawia się czy lepiej jest kupić hulajnogą czy ją wypożyczać? Inn zastanawiają się jakie są mocne, a jakie słabe strony tego pojazdu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

  1. Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?
  2. Jakie są zalety wypożyczania hulajnogi?
  3. Lepiej kupić czy wypożyczać?
  4. Zalety hulajnogi elektrycznej
  5. Wady hulajnogi elektrycznej

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Wiele osób zniechęca się do zakupu hulajnogi elektrycznej po przeanalizowaniu ich cen. Jeśli szukamy pojazdu, który będzie nam służył przez wiele lat, musimy wydać około kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od modelu, jego parametrów oraz prędkości. Wydatek, może wydawać się duży, jednak trzeba pamiętać o tym, że eksploatacja urządzenia jest dość tania. Nie potrzebne jest nam paliwo, lecz energia elektryczna. Używając hulajnogi do przemieszczenia się, możemy zaoszczędzić, gdyż  nie musimy płacić za bilety oraz za paliwo.

Jakie są zalety wypożyczania hulajnogi?

Czasem od zakupu hulajnogi, bardziej opłaca się jej wypożyczanie. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość rozpoczęcia jazdy w dowolnym monecie oraz zakończenie jej kiedy chcesz. Dodatkowo, kiedy skończysz jazdę, możesz ją odstawić w dowolnym miejscu i nie musisz o nic więcej się martwić. Inaczej jest w sytuacji, gdy jeździsz swoją hulajnogą, którą musisz wszędzie ze sobą zabierać. Do zalet wypożyczonej hulajnogi, można zaliczyć to, że nie trzeba jej ładować.  W przypadku wypożyczanych hulajnóg, ładowaniem zajmuje się powołana do tego osoba. Tak samo nie musimy się przejmować, w sytuacji gdy coś się zepsuje. Wypożyczanie hulajnóg opłaca się, w sytuacjach spontanicznych oraz na krótkich dystansach.

Lepiej kupić czy wypożyczać?

Jest wiele argumentów, które przemawiają za kupnem hulajnogi. Na pewno można z niej korzystać wtedy, gdy mamy na to ochotę oraz jest dostosowana do nas. Poza tym można ją zabrać za miasto oraz gdziekolwiek tylko chcemy. Koszt jest duży, ale eksploatacja jest niewielka. Jednak trzeba też popatrzeć na to, że musimy mieć ją ciągle przy sobie oraz zadbać o ładowanie. Poza tym jesteśmy odpowiedzialni, za wszystkie naprawy.

Hulajnoga wypożyczona nie zawsze może być dla nas dostępna oraz nie jest dostosowana dokładnie pod nas. Można z niej korzystać wyłącznie na ternie miasta. Jeśli rzadko z niej korzystamy, to cena  jest niewielka. Inaczej wygląda sprawa, gdybyśmy chcieli ją użytkować z dużą częstotliwością. Do plusów można zaliczyć to, że możemy zostawić ją gdzie chcemy. Nie odpowiadamy za jej ładowanie oraz potrzebne naprawy.

Zalety hulajnogi elektrycznej

Do mocnych stron hulajnogi elektrycznej, można zaliczyć wygodę użytkowania. Duża część hulajnóg ma możliwość składania, więc można ją zabrać ze sobą wszędzie. Większość ma też kompaktowy rozmiar, dzięki czemu nie ma problemu, aby zabrać ją do autobusu oraz pociągu. Nie jej też kłopotem, wnieść ją po schodach czy włożyć do windy. Bez problemu zmieścimy ją pod biurkiem, więc osoby mieszkające w blokach mogą być zadowolone z takiego rozwiązania. Jeśli zależy nam na komforcie, to duża część hulajnóg ma możliwość zamontowania wygodnego siedziska.

Poruszanie się hulajnogami, nie wymaga od nas posiadania jakichkolwiek uprawnień, a do tego jest bardzo proste. Wystarczy się odepchnąć, a następnie kontrolować prędkość swojej jazdy. Nie trzeba też się martwić utrzymaniem równowagi. Dodatkowo poruszanie się hulajnogą elektryczną, nie wymaga od nas większego wysiłku.

Poruszanie się hulajnogą to także możliwość ominięcia wszelkich korków oraz zadbanie o środowisko naturalne. Z tego powodu też, wiele osób decyduje się na ten środek transportu. W przeciwieństwie do samochodu hulajnoga elektryczna nie produkuje żadnych spalin. Można nawet stwierdzić, że jest to ekologiczna forma transportu. Nie da się też ukryć, że jazda hulajnogą jest wielką frajdą. Podróżując hulajnogą elektryczną, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Hulajnogą można się też wybrać we wszystkie tereny zielone, jak: lasy oraz parki.

Wady hulajnogi elektrycznej

Przy wielu zaletach hulajnogi elektrycznej, nie można  zapomnieć o jej wadach. Do takich można zaliczyć sporą wagę tego pojazdu. Zazwyczaj waha się ona w granicach 12-13kg. Jednak w dużych sportowych modelach może ona sięgać nawet 25 kg. Zawsze możemy ją złożyć, jednak na dłuższych dystansach przenoszenie może być niekomfortowe.

Kolejnym problemem może być przejazd po nierównej nawierzchni. Nie każda hulajnoga elektryczna nadaje się na wszystkie drogi. Przede wszystkim modele z niższej półki, które nie mają dobrego amortyzatora oraz szerokich opon mogą nie być najlepszą opcją na nierówną nawierzchnie. Wyzwaniem może też się okazać kostka brukowa, z dużymi szczelinami. Należy mieć tą kwestię na uwadze, gdy wybieramy się na wycieczkę, gdzieś gdzie droga nie jest najlepsza.

2 thoughts on “Czy Hulajnoga elektryczna to dobry zakup?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *