Co tak naprawdę jemy w barach?

Wszelkiego rodzaju barów na terenie naszego kraju rzecz jasna nie brakuje. Nie jest też żadną tajemnicą, że wiele z nich znajduje się przy drogach. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że to właśnie przy drogach szybkiego ruchu i autostradach klientów mają one najwięcej. Skoro tak warto się dogłębniej zastanowić nad tym, co możemy znaleźć w takich barach. O jakich daniach w pierwszej kolejności myślimy, wchodząc do barów?

Nasz klient nasz pan

Zauważmy tutaj, że w barach takich zjeść można w zasadzie wszystko. Co to oznacza w praktyce? Tylko to, że coś dla siebie znajdzie tutaj osoba, która przyjeżdża o siódmej rano i chce zjeść posiłek, który pomoże jej nabrać sił na kolejne godziny za kierownicą, jak i ta odwiedzająca to miejsce po zmroku. Wszystko dlatego, że w barach takich zjemy dosłownie wszystko od śniadania, przez obiady i kolacje. Co zatem znajdziemy w takim menu?

Śniadanie

Zacznijmy od śniadania, które przez wielu jest uznawane za najważniejsze danie w ciągu dnia i być może moglibyśmy się z tym stwierdzeniem zgodzić. Jeśli weźmiemy pod uwagę śniadanie, to na pewno każdy z nas chętnie o poranku zje jajecznicę niezależnie od tego, czy będzie ona na boczku, czy też kiełbasie. Poza tym posmakować możemy w barach jajka sadzonego lub też pójść zupełnie inną drogą i spróbować parówek. W praktyce więc śniadania tu nie różnią się wiele od tego, co znajdziemy w domu z tą tylko różnicą, że na pewno w profesjonalnych barach nie będą nas karmić kanapkami.

Obiad

Z pewnością o wiele większy wybór jest, jeśli pod uwagę weźmiemy obiady, które możemy zamówić w barze. W zasadzie każdy powinien w menu takiego lokalu znaleźć coś, co zawładnie jego podniebieniem. Skoro jesteśmy już przy daniach głównych, to może być to na przykład golonka, klopsiki, bigos, udko kurczaka, de volaille z serem żółtym czy szaszłyk. Nie zapominajmy jednak także o bardzo popularnych pośród Polaków kotletach i mówimy tu tak o kotlecie schabowym, jak i tym mielonym. Dla wielu nie ma lepszego dania niż kotlet z ziemniakami i surówką. Na pewno będzie to obiad, którym się najecie. Szczególnie jeśli wcześniej spożyjecie zupę.

Kolacja

Jeśli chodzi o kolację, to wielu z nas nie potrzebuje tutaj sycącego posiłku. Mimo wszystko dobrze jest zjeść coś ciepłego i smacznego. Co byście powiedzieli na placki? Wydaje się, że placki czy pierogi to jak najbardziej dobra opcja, jeśli chodzi o wczesną kolację. W późniejszym czasie często pozostają nam jakieś przystawki czy kanapki.

6 thoughts on “Co tak naprawdę jemy w barach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *