Brykiet drzewny dla domu lub firmy

ogrzewanie

Coraz więcej ludzi decyduje się na opalanie brykietami drzewnymi. Niektórzy uważają, że są wygodniejsze w użyciu, a inni używają ich, ponieważ są łatwiejsze do przechowywania. Przeczytaj o zaletach wykorzystania brykietu drzewnego.

Brykiety drewniane są często wykonane z drewna sosnowego, drewna dębowego i drewna bukowego. Drewno z brykietów jest zazwyczaj odpadami z przemysłu drzewnego i meblarskiego. Czasem brykiety drzewne są wykonane z torfu i kokosa.

 Brykiety drewniane są wykonane z wiórów drewnianych, które są dociskane pod wysokim ciśnieniem przez maszyny, które kształtują zagęszczone bryłki.

 Kiedy drewno jest pod wysokim ciśnieniem, lignina, która działa jako spoiwo, jest wyzwolona. Czasami stosuje się również klej do ich produkcji.

 Jakość i wartość grzewcza mogą zmieniać się w zależności od tego jak silne było ciśnienie oraz jaki rodzaj drewna został użyty w produkcji. Określają one, jak długo spalać się będzie brykiet, a także ile ciepła wyprodukuje.

Zalety wykorzystania brykietów z drewna

 1) Spalanie

 Zwykłe drewno opałowe naturalnie zawiera wilgoć, korę i żywicę, które mogą powodować palenie nieregularne i trudne do opanowania, podczas gdy brykiety drzewne (z powodu mocnego ściśnięcia) palą się regularnie, wolno i w kontrolowany sposób od powierzchni brykietu drzewnego.

 2) zawartość wilgoci

 Zawartość wilgoci w brykietach drzewnych jest bardzo niska – zazwyczaj wynosi około 6-8%. Brykiety wydadzą więcej energii na kilogram niż zwykłe drewno opałowe (o zawartości wilgoci 18%), więc nie musisz martwić się, czy zakupiony produkt jest wystarczająco suche, aby się rozpalić.

 3) Masa bryłowa brykietów z drewna

 Konsumentowi łatwiej jest ocenić, ile paliwa otrzyma podczas kupowania brykietów z drewna, ponieważ brykiety są sprzedawane wagowo. Dodatkowo, ze względu na ich regularność brykiety są łatwe do układania, co oszczędza klientowi czas oraz miejsce przechowywania.

 Brykiety drewniane i względy ekologiczne

 Brykiety drewniane są obojętne względem dwutlenku węgla. Kiedy je rozpalisz, ilość emitowanego dwutlenku węgla nie jest większa niż przy stosowaniu węgla opałowego. Jednocześnie plusem dla środowiska jest fakt, że brykiety są produktem ubocznym przemysłu drzewnego.

 Niektóre brykiety drzewne wydzielają zapach chemiczny podczas spalania. Może to oznaczać, że zostały wykonane z odpadów drewnianych z branży meblarskiej, co oznacza, że ​​istnieje ryzyko, że drewno zawiera płytę z włókna szklanego o średniej gęstości lub melaminę. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, gdzie pochodzi drewno z brykietów z drewna, zanim ich użyjesz.

 Potrzebujesz brykietu do swojego domu lub firmy? Wejdź na oferteo.de i wybierz dostawcę spośród wielu zleceniobiorców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *